Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’den Zengin Çocuklarına Bol Ayrıntılı Aşırı Pahalı EV Oyuncak!

Bugatti en az gerçekleri kadar kaliteli bir oyuncak yaptı. Baby serisinin ikincisi olan bu oyuncak modellemesi elektrikli aktarım organına sahip.
Bugatti’den Zengin Çocuklarına Bol Ayrıntılı Aşırı Pahalı EV Oyuncak!

Oyuncak firmaları, otomobil sektörüne ayrı bir uğraş vermektedir. Kimileri her kesim için ucuz ve basit olurken, şirketlerin özel olarak istedikleri de bir o kadar aşırı pahalı oluyor. Diacast koleksiyonluk birebir küçültülmüş araba modellemeleri, firmadan alınan haklarla pahalı fiyatlara satılıyor.

Şu andaki konumuzda temelinde Bugatti’nin bir oyuncağını sizlere sunacak olsak da bu kadar ayrıntılı ve yüksek fiyatlısını görmemiştik. Zamanında ikonik araç üreticilerden Jaguar, Bentley vb. markalar gerçek araç modellerinin aynısından bir de çocuklar için yaptırırlardı. Bugatti’de eski yıllardan beri bunu yapıyor ve 110. yıl kutlamalarına yapılmış en özenli küçük araba diyebiliriz. İşte detaylar;

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk olarak gösterilen mini Bugatti’nin az bir örneği yapılmış.

Bugatti Baby II‘nin tüm gövde yapısına ait malzemeler 3D baskı yöntemiyle yapıldı. Sağlam teknikle gerçekten gerçek bir modelin birkaç kat küçüğü yapılmış. Elektrikli model olan mini araba 1924 Type 35 Lyon Grand Prix aracının birebir olarak eksiksiz Baby II’ye dönüştürülmüşü.

3D tekniğinden çıkan bir oyuncağın elektrikli motor tertibatına inanamayacaksınız.

Standart, her zaman sokaklarımızda gördüğümüz bir elektrikli motor düzeni olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. 33 bin dolardan başlayan fiyata sahip Baby II’nin elektrikli motor düzeni modern bir alt yapıya sahip.

Her bir bileşenin dijital olarak tanıtılıp 3D‘ye verildiği klasik aracın içerisinde lityum iyon akü paketi ve rejeneratif frenleme ile modern bir elektrikli güç aktarma organı sistemi taşıyor. Bu kadar kusursuz ve teknolojik bir oyuncak görmek gerçekten çok zor. Hele ki henüz elektriğin anılmadığı bir marka olmasına rağmen!

Bugatti her ne kadar çocuk dese de yetişkinlere de uygun bir oyuncak.

Bugatti Type II Baby, hacimsel olarak bir yetişkini rahatlıkla taşıyabilir. Orijinal Typa 35’in %75 ölçekli bir kopyasının elektrik enerjisi aktarımlarını sürgülü pedal kutusu yardımlı, modern gerçek Michelin lastiklere, oyuk ön aks ve süspansiyonlara iletiliyor. Sekiz kollu alaşım jantları da unutmayalım.

Gerçek bir otomobilin modellemesi için ne kadar çok özellik yazdık, onu fark ettik. Ancak henüz bitmiş değil…

Kesinlikle dünyanın en iyisi olarak yapılmış Baby II’nin kullanımı için iki farklı güç modlarına yer verilmiş.

İki seçilebilir mod sayesinde çocuk ve yetişkinler ayrı güçlerde Baby II’yi kullanabilirler. Çocuk tuşuna basıldığında 1 kW‘lık enerji ile oyuncak modelin 12 km/s hıza çıkması sağlanabilir. Yetişkin tuşu ile pillerden 4 kW’lık bir enerji çekiliyor ve 28 km/h hıza kadar çıkmak mümkün kılınmış.

Standart olarak 1.4 kWH ve uzun menzilli 2.8 kWh piller, çıkarılabilir bir yapısı var. İkisi aynı anda takılı olduğu zaman menzil 30 km’den fazla oluyor. Gerçekten müthiş ve başta saçma dediğimiz 33.000 doların eden verildiğini anlamaya başladık.

1924 Type 35 Lyon Grand Prix’i gerçeğinde nasıl görüyorsak, Baby II oyuncağın kokpiti de birebir aynı.

Zamanın klasik alüminyum gösterge içerisinde Chiron ve Veyron gibi bir hız göstergesi, pil seviyesi göstergesi ve bir güç göstergesi dahil edilmiş. Normal bir araç gibi dikiz aynası, korna, el freni ve uzaktan kumanda, paket içerisinde geliyor.

Oyuncak bile farklı 3 versiyonda sunuluyor. Birincisi normal bir gövdeye sahip olan temel Baby II, ikincisinde karbon fiber gövde ve Speed Key ile gelecek Baby II Vitesse ve sonunda el yapımı bir alüminyum gövdeye sahip aynı zamanda Speed Key alacak Baby II Pur Sang şeklinde sunumu yapılacak.

İşin sonunda bu oyuncak Bugatti’yi herkes alamayacak. Baby II’den kaç adet olacak bilmiyoruz. Binlerce dolar değer biçilen oyuncak için başta ücretlendirilmesi absürt gelse de özelliklerde ilerledikçe normal gelmeye başladı.

Sadece zengin çocuklarının bilebileceği, elektrikli, farklı sürüş modları ve gövde tipine sahip klasik mini 1924 Tip 35 Lyon Grand Prix örnekleri iyi bakıldıkları sürece sonraki dönemlerde daha da değerli olacaktır. Oyuncak hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum