Yatırım yapmaya başla!

Efsane Dizi “Buffy the Vampire Slayer” Joss Whedon’la Geri Dönüyor!

Televizyon tarihinin en unutulmaz dizileri arasındaki Buffy the Vampire Slayer, geri dönüyor. Onaylanan projedeki ana karakterin siyahi olacağı yönündeki yorumlar dikkat çekiyor…
Efsane Dizi “Buffy the Vampire Slayer” Joss Whedon’la Geri Dönüyor!

1997 – 2003 yıları arasında toplam 7 sezon yayınlanan unutulmaz vampir dizisi Buffy the Vampire Slayer’ın yeniden ekranlara döneceği duyuruldu. Video oyunları, çizgi romanlar, skeçler ve parodiler ile popüler kültürde kendine büyük bir yer edinen Buffy the Vampire Slayer’ın orijinal serinin yapımcısı Fox 21 TV Studios, tarafından hayata geçirileceği belirtildi.

Serinin yaratıcısı Joss Whedon ve Monica Owusu-Breen tarafından uyarlanacak dizinin, başrol karakterinin siyahi olacağı yönündeki iddialar ise ayrıca dikkat çekti. Buna göre, orijinal seride Sarah Michelle Gellar’ın hayat verdiği Buffy karakterini yeni yapımda Afro Amerikan bir oyuncunun canlandıracağı bildirildi.

Hem iş hem de sinema dünyasının en tartışmalı konularından olan ırkçılık mevzusuna gönderme yapmak isteyen ekibin, seride çeşitliliğe vurgu yapacağı söylendi.

Buffy the Vampire Slayer Yeniden Uyarlama Joss Whedon ve Monica Owusu-Breen’e yapımcı kadrosunda Gail Berman, Fran Kazui, Kaz Kazui ve Joe Earley’nin eşlik edeceği kaydedildi. İlaveten; bu yaz yayınlanması beklenen yeni versiyonun orijinal serinin temelleri üzerine kurulacağı fakat daha modern bir halka olacağı aktarıldı. Yaratıcılar yeni uyarlamayı; “bizim dünyamız gibi, zengin çeşitlilik içerecek ve bugün hepimizin karşı karşıya olduğu sorunlar metafor olarak algılanabilecek” sözleriyle anlattı.

Sonuçta; orijinal versiyonunun üzerinden 15 yıl sonra yeniden ekranlara gelecek seri, Buffy the Vampire Slayer hayranlarını şimdiden heyecanlandırdı.

Buffy the Vampire Slayer Çeşitlilik İçerecek Gerçi Buffy’nin uyarlamasının geleceği, Fox TV’nin Başkanı Gary Newman’ın aylar önce yaptığı açıklamalardan az çok anlaşılmıştı. Çünkü Newman Mart ayında verdiği bir demeçte, Buffy’nin yeniden uyarlama için en muhtemel şov olduğunu dile getirmiş ve bunu yapıp yapmamanın Whedon’a kaldığını ima etmişti.

Neticede; Joss Whedon Marvel’ın en başarılı filmlerinden The Avengers’la da ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlamıştı. Ayrıca kendisinin, feminist bakış açısının yanında eşcinsel ve biseksüel karakterleri işleyişiyle de dikkat çeken bir kişilik olduğunu hatırlatalım. Kısacası; detaylar henüz belli olmasa da Whedon’un etkileyici bir yeniden uyarlamayla efsaneyi canlandıracağı tahmin ediliyor denilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum