Yatırım yapmaya başla!

Buffett, Bezos ve Dimon Üçlüsünün Yeni Sağlık Şirketlerinin CEO’su Açıklandı!

Warren Buffett, Jamie Dimon ve Jeff Bezos üçlüsünün yeni sağlık şirketlerine CEO bulundu. Buna göre şirketin başına Dr. Atul Gawande’nin geçeceği açıklandı…
Buffett, Bezos ve Dimon Üçlüsünün Yeni Sağlık Şirketlerinin CEO’su Açıklandı!

Amazon, Berkshire Hathaway ve JPMorgan Chase ortaklığıyla kurulacak sağlık şirketinin CEO’su belli oldu. Üç devin ortaklığıyla başlatılacak sağlık şirketine CEO olarak Atul Gawande’nin atandığı açıklandı.

Gawande’nin genel merkezi Boston olacak yeni şirketteki rolüne 9 Temmuz’da başlayacağı belirtildi. Üç şirketten yapılan açıklamaya göre yeni şirketin bağımsız bir kurum olarak faaliyet göstereceği ve kar amaçlı teşvikler ile kısıtlamalardan arınmış olacağı kaydedildi.

52 yaşındaki Atul Gawande’nin, Bezos, Buffet ve Dimon üçlüsünün kuracakları sağlık şirketinin yeni CEO’su olması gözleri ünlü cerrahın üzerine çevirdi.

Buffett, Bezos ve Dimon Üçlüsünün Yeni Sağlık Şirketlerinin CEO'su Atul GawandeHalihazırda Brigham & Kadın Hastanesi’nde genel ve endokrin cerrahisi uygulayan Gawande’nin Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de profesörlük yaptığı söylendi. Açıklamada ayrıca Gawande’nin Ariadne Labs’in yönetici direktörü olduğu, The New Yorker dergisinde yazarlık yaptığı ve 4 tane New York Times bestseller kitabının bulunduğu bilgilerine yer verildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Berkshire Hathaway CEO’su; “yetenek ve adanmışlık görüştüğümüz birçok profesyonel arasında kendisini gösterdi” dedi.

Warren Buffett Atul Gawande Açıklamasıİlaveten; yeni sağlık şirketinin insanlara daha iyi hizmet sağlayacağını ve artan maliyetleri kontrol altına alabileceğini düşündüklerini söyleyen Buffett, “Jamie, Jeff ve ben bu önemli işi yapacak olan lideri Atul’da bulduğumuzdan eminiz” dedi. Kendisi daha önce Yahoo Finance’a yaptığı bir açıklamada da Berkshire’ın yatırım yöneticisi Ted Combs’un zamanının çoğunu yeni şirket için CEO arayarak geçirdiğini belirtmişti.

Buna göre Buffett, olağanüstü bir CEO’ya ihtiyaçları olduğunu söylemiş, bu görevi alacak kişinin amacının bir iş bulmanın ötesinde olması gerektiğini savunmuştu.

Amazon, Berkshire ve JPMorgan’ın Ortak Sağlık Şirketleri için CEO Atul Gawande OlduAtul Gawande’nin CEO’luk göreviyle ilgili konuşan Jamie Dimon da “Atul gibi olağanüstü ve yenilikçi bir lider bulduğumuz için çok şanslıyız” dedi. Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos ise adaylara zorluk derecesinin yüksek olduğunu ve başarının bir uzmanın bilgisi, yeni başlayan birinin zihnini ve uzun vadeli bir oryantasyon sürecini gerektireceğini söylediklerini dile getirdi.

Ve Atul Gawande’nin bu üç niteliğe de sahip olduğunu belirterek yeni CEO ile ilgili doğru bir karar verdiklerini vurguladı.

Jeff Bezos Atul Gawande YorumuAtul Gawande de “bu sağlık teşebbüssünün CEO’su olmaktan dolayı heyecan duyuyorum” diyerek halk sağlığı kariyerini hem ABD hem de dünya çapında hayat kurtaran, acıları azaltan ve gereksiz harcamaları ortadan kaldıran çözümler üretmeye adadığını söyledi.

Ve yeni görevi sayesinde, bu misyonu 1 milyondan fazla insan için daha büyük bir etki ile sürdürebileceğini ifade etti. İlave olarak; bu işin zaman alsa da yapılması gerektiğini, sistem bozuk olsa da daha iyisinin her zaman mümkün olduğunu aktardı. Bu noktada; birkaç ay önce ortaya atılan söylentilerin pek doğru çıkmadığı bilgisini de verelim.

Çünkü kaynaklar yeni sağlık şirketinin CEO adayları arasında Medicare’nin eski başkanı Andy Slavitt, Aetna’nın eski üst düzey yöneticisi Gary Loveman ve Castlight Health’in ortak kurucusu Todd Parker gibi isimlerin yer aldığını iddia etmişlerdi. Ancak olası adaylar arasında Atul Gawande’nn adı geçmemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum