Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Unsur Ayı Piyasasında BTC’nin Toparlanmasını Sağlayabilir!

Bitcoin katman 2 protokollerinin ayı piyasasında BTC fiyatının toparlanmasını sağlayabileceği belirtiliyor. BitVM istatistikleri neye işaret ediyor? Detaylar;
Bu Unsur Ayı Piyasasında BTC’nin Toparlanmasını Sağlayabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’in ölçeklenebilirlik çözümü BitVM, piyasada BTC için 30’dan fazla katman 2 zincirinin mevcut olduğunu gösteren istatistikler yayımladı. Protokol topluluğundan Çarşamba günü yapılan açıklamada, Bitcoin blok zincirinde şu anda yan zincirlere, zincir dışı hesaplamaya ve diğerlerine bölünebilecek çok sayıda katman 2 projesi olduğu belirtildi.

Bu katman 2 zincirlerinin, Bitcoin blok zincirinin faydasını ve piyasa katılımcıları arasında varlığın alaka düzeyi ile talebini artırabileceği belirtiliyor.

Bir katman 2 zinciri, bir katman 1 blok zincirinin (bu durumda Bitcoin’in) üzerine yerleştirilen bir ağ protokolü olup katman 2 protokolleri, güvenlik altyapısı için katman 1 blok zincirini kullanır ve arkadaki zincirin ölçeklenebilirliğini artırır.

BitVM’nin istatistiklerine göre şu anda halka açık olan birkaç katman 2 zinciri var ve en son Tapscript yükseltmesi, UTXO’nun harcanıp harcanamayacağını belirlemek için bir dizi komut dosyasının doğrulanmasına olanak tanıyacak.

Topluluk, devam eden döngüde 100’den fazla Bitcoin katman 2 zincirinin piyasaya çıkacağına inanıyor.

GCM Yatırım Banner

Bu katman 2 zincirlerinin gelişiminin, BTC zincirine ve ağına daha fazla tüccar çekmesi muhtemel olduğundan Bitcoin fiyatı için yükseliş anlatısını körükleyebileceğine inanılıyor.

Bu durum, Bitcoin’in genişleme planı için zemin hazırlıyor ve katman 2 zincirlerinin Taproot yükseltmesiyle Bitcoin’in potansiyelinden faydalanması muhtemel görünüyor. Taproot yükseltmesi işlem sürecini kolaylaştırmakla birlikte Bitcoin blok zincirinin etkinliğini artırmakta, hızını geliştirmekte ve işlem maliyetlerini azaltmaktadır.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Katman 2 zincirleri, temeldeki Bitcoin blok zincirinde varlık yaratma yeteneğine sahip olup BitVM’deki uzmanlar, BTC ekosisteminin gelecekte Ethereum’u geçmesinin muhtemel olduğuna inanıyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi konumundaki BTC’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla yükselerek 39.900 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.