Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisseler Portföyde Olmalı! Uzman “Alım Fırsatı” Dedi

İnfo Yatırım’dan Sertaç Ekeke, yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Ekeke, bazı hisseler için “mutlaka portföyde olmalı” dedi.
Bu Hisseler Portföyde Olmalı! Uzman “Alım Fırsatı” Dedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi uzun süredir beklenen yükselişi gerçekleştiremedi. Psikolojik seviye olarak kabul edilen 8000 puanın altına gerileyen endeks 7 Aralık saat 14.15 itibarıyla 7852 puanda yatay seyrediyor.

Yatırımcılar, yukarı yönlü hareketliliklerin ne zaman başlayacağını, portföyündeki hisselerin hangi yöne gideceğini merak ediyor. Bu çerçevede uzmanlar da yatırımcıların yakından takip ettiği hisseleri değerlendirerek bilgi veriyor.

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, 7 Aralık’ta paylaştığı videoda merak edilen öncü hisseleri değerlendirdi.

Borsa İstanbul’da düzeltme hareketinin devam ettiğini belirten Ekeke, endekste 7800 seviyesinin oldukça önemli olduğunu söyledi. Bu hattın aşağı doğru kırılması durumunda 7500 puanın test edilebileceğini paylaştı. Uzman, “Şahsi kanaatime göre son düzeltme hareketini yaşıyoruz.” dedi.

Ülker

Sertaç Ekeke, Ülker Bisküvi’nin (ULKER) portföyündeki forvet kağıtlardan biri olduğunu ifade etti. ULKER’in 80 TL’nin altında yakalanması durumunda portföye konulabileceğini kaydetti. Şirketin kur tarafındaki hareketlilikten yararlanabileceğini, hissedeki düşüşlerin potansiyel bir alım fırsatı verdiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin aynı bilanço hattında devam etmesi durumunda hissenin 150 TL’ye kadar çıkabileceğini bildirdi. ULKER, yüzde 0,5 artışla 81,7 TL’den işlem görüyor.

Doğuş Otomotiv

Uzman, Doğuş Otomotiv tarafında beklentilerin üzerinde bir satış hareketi gerçekleştiğini belirtti. Hissedeki mevcut seviyelerin düşük olduğunu, orta uzun vadede uygunluğunu koruyan hisselerden biri olduğunu aktardı.

Doğuş Otomotiv’in yabana atılacak kağıtlardan biri olmadığını, hissede potansiyelin 350 TL’ye kadar gidebileceğini söyledi. DOAS, yüzde 1,5 artışla 234 TL’den işlem görüyor.

Şişecam

Ekeke, Şişecam’ın (SISE) hareket etmeyen ve potansiyelin çok altında kalan bir kağıt olduğunu ifade etti. Hissenin temelini çok beğendiğini, hissenin mutlaka portföylerde olması gerektiğini vurguladı. Şirketin üzerinde Avrupa’da işler iyi gitmediği için hikayeden kaynaklı bir baskı olduğunu paylaştı. SISE, yüzde 0,5 artışla 47 TL’den işlem görüyor.

Enerjisa

Uzman, Enerjisa’nın (ENJSA) yine portföylerde bulunması gereken kağıtlardan biri olduğunu, hissenin potansiyelinden uzakta olduğunun altını çizdi.

Hissede yukarı yönlü hareket beklediğini, mevcut seviyelerin alım fırsatı olduğunu söyledi. ENJSA, yüzde 1 artışla 46,8 TL’den işlem görüyor.

Sabancı Holding ve Koç Holding

Koç Holding (KCHOL) veya Sabancı Holding’in (SAHOL) portföylere eklenmesi gerektiğini ifade eden Ekeke, ikisinden birinin  mutlaka seçilmesi gerektiğini vurguladı.

60 TL’nin altındaki SAHOL’ün ya da 135 TL seviyelerine doğru çekilmiş bir KCHOL’ün çok ucuz kaldığını dile getirdi. 2 şirketin de yavaş yavaş bu noktalardan toplanabileceğini belirtti.

Bim

Perakende sektöründe faaliyet gösteren Bim’i (BIMAS) yorumlayan uzman, gıda perakende sektörünü çok beğendiğini aktardı. Sektöre ait şirketlerden olan Migros (MGROS), Bim (BIMAS) ve Şok Marketler’den  (SOKM) birinin mutlaka portföyde olması gerektiğini paylaştı.

BIMAS’ın grafiğini çok beğendiğini ifade etti ve yukarı yönlü hareketlilikte özellikle 321 TL’nin üzerinde bir hareket gelirse devamında 380 TL’ye kadar yükseliş gerçekleşebileceğini dile getirdi. BIMAS, yüzde 0,5 artışla 315 TL’den işlem görüyor.

Kardemir

Sertaç Ekeke, gelecek yıl demir çelik sektöründe net hareketler beklediğini kaydetti. Kardemir’de (KRDMD) 24 TL’nin altında ucuzluk olduğunu, hissenin bu seviyelerde kalmayacağını belirtti.

Hissenin zamana ihtiyacı olduğunu, mevcut seviyelerden toparlanabileceğini aktardı. KRDMD, yüzde 0,2 artışla 23,2 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.