Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinde Veriler Yoğun Satış Baskısına İşaret Ediyor!

Kripto para piyasalarında dün yaşanan kayıpların ardından dijital varlıkların hareketleri yakından takip ediliyor. Bir altcoinin verileri ise fazlasıyla dikkat çekici!
Bu Altcoinde Veriler Yoğun Satış Baskısına İşaret Ediyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında dün akşam yaşanan düşüşün ardından toparlanma çabaları devam ediyor. Bitcoin’deki hızlı düşüş altcoinlerin hemen hepsini etkilerken, piyasa değeriyle 31. en büyük kripto para birimi konumundaki Apecoin de (APE) bu hareketten nasibini aldı.

Bu arada, Bored Ape ve Mutant Ape NFT koleksiyonları için fayda ve yönetişim tokenı olarak hizmet eden APE için gelen son verilerin daha çok düşüş eğilimini destekler nitelikte olduğu görülüyor.

Yüksek MVRV oranı, APE sahipleri için potansiyel bir satış baskısı uyarısı yaparken; son zamanlarda meydana gelen bir veri ihlali, topluluğun APE’ye olan duyarlılığını olumsuz etkiledi.

Peki, ApeCoin’in yüksek MVRV oranı ve son veri ihlali yatırımcılar için ne ifade ediyor?

Satış Baskısı Alarmı

Santiment verileri, APE için 1 yıllık MVRV oranının diğer altcoinlere göre çok daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Bu basit bir dille anlatılmak istenirse, APE’ye sahip olan çoğu ApeCoin adresinin satmaya karar verdiklerinde kar elde edeceği anlamına gelmektedir.

GCM Yatırım Banner

Ve bu fırsat, önümüzdeki gelecekte token için önemli miktarda satış baskısına neden olabilir.

MVRV metriğinin okunması ayrıca APE’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu ve bunun yakında bir trendin tersine dönmesini başlatabileceğini gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Topluluk İyimser Olmaya Devam Ediyor

Bununla birlikte, APE hakkındaki topluluk duyarlılığı büyük ölçüde olumlu kaldı. Bu duygu, Yuga Labs için meydana gelen son veri ihlali nedeniyle yakında değişebilir.

Veri ihlali, Yuga Labs’in güvenliği ihlal edilen Mailchimp adlı bir hizmeti kullanması nedeniyle meydana geldi. Bu durum, kesinlikle topluluk üyeleri arasında güvenin azalmasına yol açabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

NFT Notları

APE’yi etkileyebilecek diğer bir faktör, tokenla ilişkili NFT’lerin durumu olacaktır.

BAYC NFT (Bored Ape Yacht Club), hacim ve satışlarda düşüş yaşamış durumda. Son yedi günde BAYC koleksiyonunda hacim yüzde 17.7 azalırken, yapılan satış adedinde ise yüzde 5.88 düşüş yaşandı.

Aynı şekilde MAYC koleksiyonu (Mutant Ape Yacht Club) da durgunluğa sahne oldu. NFT koleksiyonunu tutan benzersiz aktif cüzdan sayısı son 30 günde yüzde 10.6 azaldı.

Ayrıca DappRadar’a göre yapılan NFT işlem sayısı da aynı dönemde yüzde 8.52 azaldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DappRadar

Staking Ödülleri Azalıyor

Son olarak, APE stake etmenin genel durumu ve bununla ilgili ödüller de APE sahiplerinin karşılaştığı satış baskısına katkıda bulunabilir. Dune Analytics’e göre APE için staking ödülleri son birkaç ayda önemli ölçüde azaldı.

Staking, sahipleri için pasif gelir elde etmenin popüler bir yolu olduğundan, bu durumun ilgide bir düşüşe yol açması sürpriz olmayacak. Şu an için daha düşük staking ödülleriyle sahipler APE’yi elde tutma eğiliminde olmayabilir ve tokenı satmayı seçebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Dune Analytics

Bununla birlikte, APE sahiplerinin satış baskısına yenik düşüp düşmeyeceği veya HODL’a devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Haber yazımı esnasında APE’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 6.62 düşüşle 4.58 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.