Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Yüzde 700 Arttı: İşte Sebebi!

Yapay zeka dalgası bu altcoinde günler içerisinde yüzde 700’lük bir yükselişi beraberinde getirdi. Detaylar şöyle...
Bu Altcoin Yüzde 700 Arttı: İşte Sebebi!
HABER GİRİŞ

Son dönemde yapay zekaya yönelik artan ilgi, kripto para piyasasında da bazı altcoinler üzerinde etkisini gösteriyor. Yapay zeka odaklı olarak geliştirilen altcoinlerde ise güçlü ralliler yaşanıyor. Bunlardan sonuncusu önde gelen yapay zeka projesi Tau (AGRS) zerinde görüldü.

Kripto para biriminin fiyatı günler içerisinde yüzde 700’e yakın arttı. AGRS kripto fiyatı, en büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap V3’te 0,5 dolardan 5,05 doların üzerine çıktı.

AI kripto para biriminin toplam piyasa değeri 90 milyon doların üzerine çıktı ve CoinMarketCap verilerine göre onu piyasa değerine göre en iyi 25 yapay zeka kripto parasından biri haline getirdi.

AGRS fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

AGRS’nin fiyatı yalnızca son 24 saatte yüzde 80’e yakın artış kaydetti. Tau platformu yakın zamanda bir dizi önemli teknoloji geliştirme ve topluluk oluşturma kilometre taşlarına imza attı. 20 Kasım’da yerel ayrıştırma aracı Tau Parser’ın ön alfa sürümünü yayınladı.

Tau, geleceğin merkezi olmayan yönetişim sistemleri ve çeşitli türdeki DAO’lar için büyük önem taşıyan “Anonim İnternet Kullanıcılarına Keyfi Onaylama için Bir Yöntem ve Sistem” başlıklı geçici bir patent aldı. Proje kendisini yapay zeka destekli bir yazılım geliştirme aracı olarak tanıtıyor.

GCM Yatırım Banner

Piyasadaki diğer yapay zeka kripto para birimleri de iyi performans gösteriyor. Son 24 saat içinde segment, tüm blockchain pazarından daha iyi performans gösterdi. Yapay zeka kriptolarının toplam değeri yüzde 1,5’in üzerinde artış kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.