Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Yeşil Işık Yaktı: Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı!

Son verilere göre Polkadot, geliştirme etkinliği açısından Ethereum, Solana ve Bitcoin gibi rakiplerini geride bıraktı. Detaylar haberde;
Bu Altcoin Yeşil Işık Yaktı: Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında bu yıl yaşananlar pek çok altcoini olumsuz etkilerken bunlardan birisi de Polkadot (DOT) oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden çakılarak bugünkü değerine inen DOT’un geleceği gelen verilere göre aslında korkulduğu gibi karanlık görünmüyor.

Github’un paylaştığı verilere bakılırsa, Polkadot ekosisteminde gerçekleşen geliştirici etkinliklerinin her geçen gün iyiye gittiği ve dikkat çekici bir yükseliş içinde olduğu gözlemleniyor.

Polkadot Blok Zincirinden Rekor!

Web tabanlı bir depolama servisi olan Github havuzundan derlenen bilgilere göre Polkadot, Eylül ayında projeye katkı sağlayan kullanıcı sayısında bir rekora imza attı. Polkadot blok zinciri, bu dönemde günde 500’den fazla katkıyı kabul etti.

Çoklu zincir protokolüne yönelik tüm zamanların rekorunun kırılmasıyla birlikte Polkadot’un geliştirme faaliyetinin Near, Ethereum, Solana ve Avalanche’ı aşması gözlerden kaçmadı.

Polkadot’un çapraz konsensüs birlikte çalışabilirlik standardı XCM, parachainler arasında rekor 26.258 mesaj alışverişi yapıldığını kaydetti. Ağustos 2022 döneminde Polkadot’un Github’ına geliştiricilerin toplam 14.930 katkısı kayıt altına alınmıştı.

GCM Yatırım Banner

Geliştiricilerin bildirimlerine göre, 66 blok zincirinin Polkadot ekosisteminde ve parachain girişimi Kusama üzerinde faaliyet gösterdiği ortaya çıktı. Parachainler, Polkadot üzerinde paralel olarak çalışan ve ilk olarak Kusama ağında test edilen bireysel layer-1 blok zincirleridir.

Ağlar kurulduğundan bu yana zincirler arasında 135 mesaj kanalı aracılığıyla 140 binden fazla mesaj alışverişi yapıldı. Birlikte ekosistemdeki harcama tekliflerini finanse etmek için kümülatif olarak 9.6 milyon DOT ve 346.700 KSM ödendi.

Polkadot, Ethereum haricinde ekosisteminde en yüksek geliştiricilere sahip projedir. DOT blok zinciri, bir sonraki en büyük ekosistemden üç kat daha fazla haftalık taahhütlere (mevcut koda ekleme veya iyileştirmeler) sahiptir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak:Artemis

DOT için Neden Önemli?

Kripto para piyasası uzmanları, ayı piyasasından hala çıkamadığımız şu dönemde projelerin geleceği adına ağların gelişimine yönelik artan etkinliklerin ve katkıların oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Polkadot ağının son dönemde ortaya koyduğu bu gelişimin, uzun vadeli düşünüldüğünde yeşil ışığın yanmaya başladığı anlamına geldiği belirtiliyor. Buna bağlı olarak ilerleyen dönemde DOT fiyatına da olumlu bir katkı yapması bekleniyor.

Analistler Şimdilik Polkadot’ta Düşüşte

Analistlerin birçoğu ise şu an için DOT konusunda aceleci değil! Kripto para birimini yakından takip eden kripto analisti ve tüccarı CryptoGodJohn, Polkadot için uzun vadeli planını geçtiğimiz günlerde paylaştı.

John, Polkadot fiyatı düşüş trendinde olduğu sürece kripto varlığın 4.30 doların altına düşebileceğini savunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter/CryptoGodJohn

Analist, Polkadot fiyatının 4 dolara düşmesini bekliyor ve bu bölgede birikerek uzun vadede 50 doların üzerinde satış yapılmasını tavsiye ediyor.

DOT’da Son Durum Ne?

DOT, son 24 saat içinde fazla bir hareket göstermezken haber yazımı esnasında 6.10 dolar civarında işlem görüyor.

Piyasa değeriyle 11. sırada yer alan kripto para birimi haftalıkta ise yüzde 1 civarında değer kaybetmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.