Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BTT ve XRP’nin Sert Yükselişlerinin Arkasındaki Neden Açıklandı

Uzmanlar son günlerin en çok yükselen iki kripto para birimini masaya yatırdı.
BTT ve XRP’nin Sert Yükselişlerinin Arkasındaki Neden Açıklandı

Son günlerde iki altcoin artan yükseliş eğilimlerini net bir şekilde yansıttı. Son 24 saatte, Tron blok zincirine ve Ripple’ın yerel kripto XRP’sine dayanan yardımcı program jetonu BitTorrent (BTT) sırasıyla %22,8 ve %38,1 oranında artış yaşadı.

BTT 0,01235 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,01356 dolar seviyesini test etti. Bu arada XRP, 0,912 dolara kadar tırmandı. XRP şu anda piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto varlığı ve CoinMarketCap’e göre ADA, DOT ve LINK gibi popüler altcoinlerin üzerinde yer alıyor.

XRP 0,91 dolara dokundu
Kaynak: TradingView

Uzmanlara göre XRP fiyat artışının altında yatan neden, Ripple’ın finansal açıdan kapsayıcı ve sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki en son planlarından kaynaklanıyor olabilir.

Şirket, bu görüşü yakın zamanda bir blogda paylaştı ve projenin misyon odaklı finansal teknoloji şirketleri, önde gelen üniversiteler, STK’lar, vakıflar ve sosyal girişimciler” ile birlikte nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıkladı. Şirket herkes için daha fazla ekonomik adalet ve fırsat yaratmayı amaçladığını belirtiyor.

Diğer yandan Asya’nın sınır ötesi ödeme platformu Tranglo’nun %40 hissesini Ripple tarafından satın alındı Bu da XRP pazarı üzerinde olumlu bir etki yarattı. Son 24 saatte, kripto fiyatı %40 artarak XRP’yi 0,94 dolara itti ve bu, Mayıs 2018’in başından bu yana en yüksek fiyat oldu. Kripto para ayrıca piyasanın toplam değerinin 2 trilyon doları aşmasında da önemli rol oynadı.

BTT tüm zamanların rekoru
Kaynak: TradingView

XRP fiyatlarının toparlanmasının dışında, BTT fiyatları geçen ayın sonlarında iki günlük %81’lik bir artışın ardından tekrar yükselmeye başladı. Yükselen ivmeyi sağlayan temel nedenler, 4 Nisan’da duyurulan BitTorrent’in Dosya Sistemi güncellemeleri olabilir.

Bu güncelleme, artırılmış BTFS ağ desantralizasyonunu yükseltmeyi, onarım modunun tamamlanmasını ve birden çok güncelleme arasında devam eden bir meydan okuma modunu içeriyordu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum