Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTK’dan İstenmeyen Arama Yapan Şirketlere Milyonluk Ceza

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, vatandaşa yönelik usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketlere milyon liralık ceza verildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
BTK’dan İstenmeyen Arama Yapan Şirketlere Milyonluk Ceza
HABER GİRİŞ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik haberleşme hizmetlerine ilişkin usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketler ile ilgili açıklama yaptı.

BTK tarafından yapılan yazılı açıklamada kamuoyunda “istenmeyen arama” olarak nitelendirilen, internet erişim hizmetlerinin satış ve pazarlamasına yönelik yapılan izinsiz aramalar hakkında bir süredir yürütülen idari sürecin tamamlandığı belirtildi.

51,5 Milyon Lira Para Cezası Verildi

Kurumun söz konusu “istenmeyen arama” olarak bilinen ve vatandaşları rahatsız eden satış ve pazarlama aramalarıyla ilgili, işletmecilerin alt bayilik, acentelik düzenlemelerine uyumlarını kapsamlı şekilde incelediği aktarıldı.

Buna göre mevzuata aykırı uygulamaları bulunduğu tespit edilen ve vatandaşla izinsiz aramalarla iletişime geçen 15 işletmeciye, değişik tutarlarda olmak üzere, 51,5 milyon lira para cezası verildiği duyuruldu.

Kaynak: AA

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.