Yatırım yapmaya başla!

BTK Seçim Günü Sosyal Medya Platformlarını Takip Etmek için Ekip Kurdu

Yarın yapılacak olan yerel seçimler için siber güvenliği sağlamak adına BTK 100 kişilik bir ekip kurdu.
BTK Seçim Günü Sosyal Medya Platformlarını Takip Etmek için Ekip Kurdu

Bilindiği üzere yarın tüm Türkiye, 31 Mart yerel seçimleri için sandığa koşacak. Düzenlenecek olan seçime bir gün kala, güvenliğin sağlanması adına çalışmalar büyük bir titizlik ile yürütülüyor. Hiç kuşkusuz son derece yaygın şekilde kullanılan ve günümüzün en popüler iletişim aracı olan sosyal medya platformlarında da güvenliğin sağlanması adına çalışmalar sürüyor.

Daha önce yapılmış seçimlerde olduğu gibi yarın düzenlenecek olan yerel seçimlerde de yine BTK tarafından siber güvenliği sağlamak adına 100 kişilik bir ekip kuruldu. Ekip Facebook, Twitter, Google gibi pek çok platform üzerinde kontroller gerçekleştirecek. Seçim günü boyunca yapılacak siber denetim ile çeşitli manipülasyonların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

BTK Bünyesinde Siber Masa Kuruldu

BTK Bünyesinde Siber Masa Kuruldu

Sosyal medya platformlarının haber etkileşimi anlamında büyük bir potansiyele sahip olduğu aşikar. Özellikle sahte hesapların sayısındaki önlenemez artış ve bu hesaplardan yapılan asılsız paylaşımlar, büyük kitleleri yanlış bir şekilde yönlendirebiliyor. Bu hesaplardan pek çoğu toplumu kin ve nefrete yönlendirecek paylaşımlar yapabiliyor. Tansiyonun yüksek olacak seçim akşamı, istenmeyen olayların önüne geçmek isteyen ekip sahte hesapların izini sürecek.

BTK ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren GSM operatörleri ile de toplantılar yaptı. Seçim günü boyunca iletişim ağında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığı belirtilirken, kurulan 100 kişilik ekip tüm gün boyunca sosyal medya ağlarında nöbette olacak. Kurulan ekipte MİT, Emniyet ve Jandarma birimlerinden temsilcilerin olduğu belirtildi.

Seçim günü yerli imkanlar dahilinde geliştirilen Kasırga adı verilen yazılımlar ile internet ağları üzerinde tüm kontrolün sağlanması amaçlanıyor. BTK ayrıca seçim günü herhangi bir sorun yaşanmaması adına Facebook, Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarının yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Platformların yetkili mercilerinden hızlı bir şekilde karar alabilmeleri adına iletişim ağlarının kesintisiz olarak açık tutulması talep edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum