Yatırım yapmaya başla!

BTK’dan Cep Telefonu Kullanıcılarına Ücret İndirimi Müjdesi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, cep telefonlarındaki dakika ve mesaj ücretlerine yeni düzenleme getirdi. İşte detaylar…
BTK’dan Cep Telefonu Kullanıcılarına Ücret İndirimi Müjdesi

Hemen herkesin kullandığı cep telefonlarının sahip olduğu kullanım ücretleri, çoğu kişinin uzun zamandır tepkisini çekiyordu. Hem konuşma ücretleri hem de mesajlaşma ücretlerinin yüksek olması, dolayısıyla GSM operatörlerinin tarifelerini daha yüksek fiyattan satışa çıkarmasına neden oluyordu.

Daha önce BTK tarafından belirlenen fiyata göre konuşma ve mesajlaşma ücreti 90 kuruş olarak belirlenmişti. Ancak Bilgi Teknoloji Kurumu yaptığı düzenleme ile önümüzdeki yıldan itibaren konuşma ve mesajlaşma ücretlerinde yeni bir düzenlemeye gitti.

BTK’dan Konuşma ve SMS Ücretlerine Düzenleme

BTK’dan Konuşma ve SMS Ücretlerine Düzenleme

Bilgi Teknoloji Kurumu, yaptığı düzenleme ile cep telefonu ile yoğun konuşma ve mesajlaşma gerçekleştiren kullanıcıları sevindirecek bir karar aldı. Bugüne kadar cep telefonlarında mevcut arama ve mesajlaşma ücreti 90 kuruş olarak belirlenmişti.

Yapılan son açıklamaya göre 90 kuruş olarak belirlenen arama ve mesajlaşma ücreti 40.75 kuruş olarak belirlendi. Söz konusu ücret düzenlemesi 1 Ocak 219 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olacak. BTK’nın yaptığı bir diğer düzenleme ise açma kapama ücreti ile ilgili. Kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler sonrası bir takvim yılında ilk işlemin ücretsiz olduğu açma kapama için operatörlerden 29.90 lira alınırken, yeni düzenleme ile 25 lira ücret alabilecekler.

Fiyatlar Tarifelerden Ziyade Normal Ücretlere Yansıyacak

Fiyatlar Tarifelerden Ziyade Normal Ücretlere Yansıyacak

Bilindiği üzere mobil operatörler kullanıcılarına daha hesaplı seçenekler sunmak adına hepsi bir arada olan tarifeler sunuyor. Bu tarifelerde konuşma mesajlaşma ve internet ücretleri nomal ücretlere göre çok daha hesaplı olmakta. BTK’nın yapmış olduğu ücret düzenlemesi bu türden tarifelere yansımayabilir.

Ancak hiçbir tarifeye kayıtlı olmadan hat kullanan azımsanmayacak sayıda kullanıcı olduğu biliniyor. Yeni düzenleme sayesinde bu kullanıcıların faturalarında belirgin bir azalma görülecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum