Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BtcTurk Kurucusu: Kripto Regülasyonları Sektör için Risk Yaratabilir

BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, getirilmesi muhtemel düzenlemelerin, kripto para sektörü için bazı riskler yaratabileceğini söyledi.
BtcTurk Kurucusu: Kripto Regülasyonları Sektör için Risk Yaratabilir
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’un kurucusu Kerem Tibuk, Bloomberg HT’ye sektörün son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. BtcTurk’un kendi yatırımı olan Btk Hisse uygulamasının tanıtımı sonrası konuşan Tibuk, yeni uygulamanın Bitcoin ve kripto paraların yanı sıra hisse senedi alım satımına aracılık yapacağını söyledi.

Kerem Tibuk, kripto piyasasının regülasyon varmış gibi faaliyet gösterdiğini belirterek, “Regülasyon yapıcılar, yaptığımız işleri alt alta yazsınlar, “regülasyon bu” desinler. Sektörü sıkıntıya sokacak hiçbir şey çıkmaz her şey normal çalışmaya devam eder. Eğer yasa gelirse sektör için biraz sert olabilir ve riskler de barındırıyor olabilir.” açıklamasında bulundu.

Tibuk: İşimizi Düzgün Yapıyoruz

Kripto yasasının şimdiye kadar çıkmamasının büyük sebeplerinden birisinin kendileri olduğunu belirten Tibuk, “Sektör büyükleri bu kadar düzgün iş yaparken, yasa yapıcılar, ‘acelesi yok, başka dertlerimiz var’ diyor herhalde” diye konuştu.

Uzun zamandır devlet kurumlarıyla iletişim halinde olduklarını vurgulayan BtcTurk kurucusu, kendilerini pek çok kurumun denetlediğini ve işlerini çok ciddi bir şekilde yaptıklarını söyledi.

Bitcoin’e BtcTurk’den daha çok önem verdiğini, kripto para biriminin yasaklanması, yer altına inmesi gibi şeylerin olmamasını temenni etti. Türkiye’de bu yönde yapılacak bir cezanın vatandaşlara ceza olacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Kripto para sektöründeki çalkantılara dair konuşan Tibuk, hırsızlığın, dolandırıcılığın ve batan şirketlerin en az olduğu ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Çok büyük oyuncuların az sayıda olduğunu ve işlerini düzgün yaptıkları sürece küçük oyuncuların para toplayamadığını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.