Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC’de 80.000 Dolar Olabilir! İşte 2 Olası Senaryo

Bitcoin eski coşkulu günlerine dönmeye çalışırken fiyat yükselişleri için temel senaryolar gelmeye devam ediyor. 2024 başında 80 bin dolar olabilir mi?
BTC’de 80.000 Dolar Olabilir! İşte 2 Olası Senaryo
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında oldukça hareketli günler yaşanıyor. Kasım ayında başlayan güçlenme, dalgalı bir şekilde devam ediyor. Bitcoin 44 bin doların üstünü gördükten sonra 40 bin dolar seviyelerine geriledi. Ancak çok geçmeden 43 bin doların üstünü test etmeye başladı. Günlük bazda yüzde 5 civarında değerlenen BTC bugün 43 bin doların üstünde tutunmaya çalışıyor.

2024 için sayılı günler kalırken yılın ilk aylarında bitcoin fiyatının hangi seviyelerde olacağına yönelik tahminler geliyor. Bu tahminlerden birisi CryptoQuant’tan gelirken, 2024 başında 50 bin dolar eşik seviyesinde olacağını öngörmüştü. Dün gece ise Bitwise’dan 80 bin dolar tahmini geldi.

Bitwise’ın kıdemli araştırma analisti 2024 yılında bitcoinin 80 bin dolar ile tüm zamanların zirvesini görmeye hazır olduğunu açıkladı.
Ryan Rasmussen Bitcoin Tahminleri
Kaynak: X – @RasterlyRock

Ryan Rasmussen’in X’te yaptığı tahminlere göre; Bitcoin 80.000 doların üzerinde işlem görecek ve tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyecek. Rasmussen, “Bu noktaya ulaşmamıza yardımcı olacak iki önemli katalizör var: 2024’ün başlarında bir spot Bitcoin ETF’sinin beklenen lansmanı ve yeni bitcoin arzının Nisan ayı sonlarında yarıya indirilmesi,” şeklinde yorum yaptı.

Bitcoin için ikinci bir tahmin paylaşan analist, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanarak, toplu olarak tüm zamanların en başarılı ETF lansmanı olacağını öngördü. Rasmussen’e göre; 5 yıl içinde spot Bitcoin ETF’leri 7,2 trilyon dolarlık ABD ETF pazarının yüzde 1’ini ele geçirecek.

Rasmussen’in paylaştığı tabloya göre Bitwise yönetimi altındaki spot Bitcoin ETF’lerinin 72 milyar dolar olacağı öngörülüyor. İlk sırada ise CryptoQuant yer alıyor ve kurumun 155 milyar dolarlık spot Bitcoin ETF varlığına işaret ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Bitwise, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan 13 finans kurumundan birisidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.