Yatırım yapmaya başla!

BT Group’un Yeni CEO’su Philip Jansen Olacak!

BT Group'un yeni CEO adayının Philip Jansen olduğu yönündeki haberler dikkat çekti. İşte detaylar;
BT Group’un Yeni CEO’su Philip Jansen Olacak!

Londra merkezli telekomünikasyon şirketi BT Group’un Gavin Patterson’ın yerini alacak yeni CEO adayını belirlediği bildirildi. Sky News tarafından yapılan habere göre; BT yönetim kurulunun tercih ettiği adayın Philip Jansen olduğu kaydedildi.

Ödeme teknolojisi operatörü Worldpay’in ortak patronu olan Philip Jansen’i yeni CEO olarak işe almak için görüşmelerin başladığı ve Jansen’in henüz bir bilgi olmasa da işi alacağı söylendi. Konuyla ilgili yakın kaynakların verdiği bilgiler ışığında yapılan haberde, Philip Jansen’ın işi kabul etmesi durumunda BT’nin bunu önümüzde ay duyuracağı bilgileri de verildi.

Londra merkezli telekomünikasyon devi BT Group’un CEO’su Gavin Patterson’ın yerini alacak kişinin Philip Jansen olduğu söylendi.

BT Group'un Yeni CEO'su Philip Jansen Olacak İddialarıKonuyla yakından alakalı gizli kaynakların verdiği bilgilere dayandırılan iddiaya göre, BT Group’un yönetim kurulunun Philip Jansen’i aday gösterdiği ve görüşmelerin başladığı dile getirildi. Jansen’ın görevi almaşı durumunda BT Group’un bunu önümüzdeki ay duyurmasını beklendiği de aktarıldı.

Jansen’ı CEO olmaması halinde ise BT’nin mobil iletişim kolu EE’nin eski başkanı Olef Swantee’nin değerlendirileceği belirtildi.

BT Group’un Gavin Patterson Yerini Kim AlacakOlef Swantee’nin yanında adaylar arasında, Belçikalı telekom grubu Proximus’un CEO’su Dominique Leroy’un da yer aldığı, Lord Carter’ın ise Informa’nın dümeninde kalmak istediği söylendi. Yeni BT Başkanı Jan du Plessis’in Patterson’un yerini alması için deneyimli bir telekomünikasyon yöneticisini istemediği bilgileri de paylaşıldı. Çünkü Jan du Plessis şirkete yeni bir çift gözle bakacak birini istiyordu.

Burada; Jansen’ın pek çok sektörde çalıştığı vurgulanarak onun BT’ye iletişim ve bilgi teknolojisiyle alakalı endüstrilerdeki hızlı teknolojik değişim anlayışını getireceği kaydedildi.

BT Group’un Gavin Patterson Yerini Jansen AlacakSonuçta; BT önümüzdeki 3 yıl boyunca yapılacaklar dahil olmak üzere 13 bin kişilik işten çıkarma gibi pek çok zorlukla karşı karşıyaydı. Ayrıca İngiltere’nin dijital altyapısını geliştirmek için sektör düzenleyicisi Ofcom’la da başının dertte olduğu dile getirildi.

Kısacası; Philip Jansen’ın CEO olarak atanmasının BT Group için iyi olacağı yönünde genel bir kanı vardı. Keza en son Worldpay’i yöneten Jansen, şirketin borsadaki durumunu düzeltmiş ve kazançlarını yükselterek Vantiv’le 22 milyar sterlin değerinde bir anlaşma yapılmasını sağlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum