Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BRYAT ve MIPAZ Temettüsünü, DESA Sözleşmesini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören BRYAT ve MIPAZ kar payı dağıtım kararını, DESA ise sözleşme detaylarını paylaştı. İşte detaylar;
BRYAT ve MIPAZ Temettüsünü, DESA Sözleşmesini Duyurdu
Yorum

Borusan Yatırım ve Pazarlama (BRYAT), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada temettü dağıtımına yönelik kararını paylaşarak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket, 2022 yılı net karından brüt 14,53 TL, net 13,07 TL nakit kar payı dağıtacağını bildirdi. Temettü dağıtım tarihinin 29 Mart olduğu duyuruldu.

BRYAT, günlük bazda yüzde 6,6 kayıpla 790,6 TL’den işlem görüyor. Hisseler aylık bazda yüzde 3 ile negatifi gösterirken yıllık kazanç yüzde 128 seviyesinde.

Milpa Ticaret

Borsa İstaanbul’da işlem gören Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret (MIPAZ), 2022 yılı karından brüt 0,53 TL, net 0,48 TL nakit temettü ödeyeceğini açıkladı. Kar payı dağıtım tarihinin 28 Nisan olduğu paylaşıldı.

MIPAZ, günlük yüzde 0,3 kayıpla 9,3 TL’ye yükseldi. Hissede aylık kazanç yüzde 4,6, yıllık ise yüzde 54,8 seviyesinde.

Desa Deri

Desa Deri Sanayi ve Ticaret (DESA), KAP üzerinden İtalya Fabrika / Ar-Ge Merkezi ve Üretim Tesisi hakkında bilgilendirme yaptı. Açıklamada DESA tarafından lüks segmente hitap eden dünya markaları ile olan ilişkileri geliştirmek ve “Made in Italy” deri ve saraciye ürünleri üretmek amacıyla İtalya’da kiralanan üretim tesisinin satın alım sözleşmesinin imzalandığı ifade edildi. Bedelin 700.000 euro olduğu aktarıldı.

Şirket bu kapsamda 350.000 euro ön ödeme yapacak. DESA, günlük yüzde 5,4 artışla 54,6 seviyesinde bulunuyor. Hissede yıllık getiri yüzde 319’u gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu