Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Zengin Liderlerinden Brunei Sultanı 50. Yılını Para Saçarak Kutluyor!

Brunei Sultanı, 50. yılını tam 1 ay sürecek kutlamalarla taçlandırıyor. İşte yıl dönümü şerefine deyim yerindeyse etrafa para saçan lider ve görkemli kutlamaları…
Dünyanın En Zengin Liderlerinden Brunei Sultanı 50. Yılını Para Saçarak Kutluyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’ten sonra tahta en uzun süreyle oturan kişi unvanıyla dikkat çeken Brunei Sultanı, aynı zamanda dünyanın en zengin liderleri arasında yer alıyor. Güneydoğu Asya’nın petrol ve doğalgaz kaynakları ile tanınan ülkesi Brunei’nin Sultanı Hasan el Bulkiye, dünyanın en zengin devlet başkanları denildiğinde akla gelen ilk isimlerdendir.

1967 yılında veliaht ilan edilmiş, 1968’de ise taç giyme töreniyle tahta oturmuştur. Neticede yıllardır makamını koruyan lider, 50. yıl dönümü kutlamalarıyla tüm dünyanın dikkatini çekti. İşte Brunei Sultanı’nın para saçtığı kutlamaların detayları…

Dünyanın en zengin kraliyet üyeleri arasında olan Hasan El Bulkiye, servetinin hakkını fazlasıyla veriyor diyerek başlayalım.

Dünyanın en zengin kraliyet üyeleri arasında olan Hasan El Bulkiye

Yüzlerce değil binlerce arabası olan lider, tutkulu bir otomobil koleksiyoneri deyimine tam anlamıyla uyuyor. Bu durumu, kendisinin en pahalı limuzinler listesindeki saf altın kaplama bir Rolls Royce’u olduğunu söyleyerek az biraz kanıtlayabiliriz. Ayrıca, liderin ne kadar zengin olduğunu anlamanız için Hasan El Bulkiye en pahalı uçaklar arasındaki pek çok bölümü altından yapılmış Boeing’e de sahip, diyebiliriz.

Tüm bunlar yetmediyse Brunei Sultanı’nın 2015 yılında oğlunu evlendirdiğini ve bu pahalı düğünün günlerce konuşulduğunu ekleyelim.

Brunei Sultanı’nın oğlunun düğünü

1788 odalı Istanan Nurul Iman Sarayı’nda yapılan düğünde, gelin ile damat altından yapılmış bir tahtta oturmuş, gelinin elindeki çiçek bile altından yapılmıştı. Ve doğal olarak tören, dünyanın en maliyetli kraliyet düğünleri arasında yer almıştı. Gelelim, Brunei Sultanı Hasan el Bulkiye’nin 50. yıl kutlamalarına.

Tahta çıkışının 50. yılını görkemli kutlamalarla taçlandırmak isteyen Hasan el Bulkiye, 2 bin kişiye verdiği ziyafetle gündeme oturdu.

Brunei Sultanı tahta çıkışının 50. yılını kutluyor

Avizelerden masalara, sandalyelerden yemek takımlarına varana kadar altın işlemelerle süslenmiş mekanda, her konuğa bir garson özel olarak hizmet verdi.

Hasan el Bulkiye ile eşi, tam bir ay sürecek kutlamalarla altın işlemeler ve değerli taşlarla bezeli kıyafetlerle katıldı.

Hasan el Bulkiye ile eşi salona altın kaplamalı araç ile girdi

Altın kaplamalı araçlarıyla ayrıca dikkat çeken Brunei Sultanı, kutlamalara en büyük evler listesindeki yaklaşık 1800 odalı sarayından halka hitap ederek başladı. Sultanlıkla yönetilen Brunei’nin 71 yaşındaki lideri konuşmasında, “Kralın sorumluluğu halka aittir ve halk kralın sorumluluğundadır” ifadelerini kullandı. Neticede, 1 ay sürecek bu kutlamaların da “dünyanın en’leri” listelerindeki yerini alacağı ortada!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu