Paylaşım

Bruce Wayne’in “Batman” Arabası Artık Mercedes Vision GT!


 

Batman film serilerinin sonucusu Justice League'de, Bruce Wayne'in Mercedes Vision GT'si oldukça dikkat çekiyor. İşte detaylar...

Aldığımız son haberlere bakarsak Batman, arabasını değiştiriyor. Bruce Wayne artık Mercedes’in Gran Turismo 6 için çizimleri yapılan konsepti Justice League‘de kullanılacak. Vizyon tarihi yaklaşan süper kahraman filmi için büyük hazırlıklık yapılıyor.

Süper kahraman, teknolojisiyle büyüleyen Vision GT‘nin istek yönünde bazı öğelerinde değişimler yapılıyormuş. Değişimler genellikle aracın iç mekan yapısında eklemelerle gerçekleşmiş. Şöyle bir baktığımız zaman Vision GT’nin karoser yapısı Batman’ne gayet uygun. Hatta Mercedes de maske takmış diyebiliriz.

Vision GT’nin Batman için değişen listesinde;  yan destekleri fazla spor koltuklar koyulurken, kokpitin digital ekran kısımları çoğaltılmış.

Biz bu seride Lamborghini Arkham Car görmeyi de bekliyorduk ancak daha bununla ilgili bir şey yok.

Batman’in maskesiz dolaştığı sıralarda kullanacağı Mercedes Vision GT, en azından Aventador’un yokluğunu hissettirmeyecek.

Justice League için özel hazırlanan Mercedes 1385 kg ağırlığında. AMG GT R’dan 245 kg daha hafif.

Vision GT’de 577 beygirlik çift turbolu V8 kullanıyor. Yani Vision GT, 245 kg’lik kilo farklıyla biraz daha performanslı.

Bence Vision GT, Batman filmlerin de kullanılan en saldırgan tipte araba olduğunu söylemek isterim. Film için Mercedes’in kokpit tarafında da değişimler yapılarak, Wayne’in yardımcısının daha teknolojik bir araba hazırladığı vurgulanmış.

Adalet Birliği filmi yine harika bir kadro, yine harika bir senaryo ve arabayla doyumsuz dakikalar yaşatacak.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın