Yatırım yapmaya başla!

Broadcom Tarihin En Büyük Satın Alması için 100 Milyar Dolarlık Kredi Kullandı!

Broadcom, Qualcomm’u satın alabilmek için elini güçlendirmek istemiş olacak ki büyük görüşmeden önce bankalardan 100 milyar dolarlık kredi aldığını açıkladı. İşte ayrıntılar;
Broadcom Tarihin En Büyük Satın Alması için 100 Milyar Dolarlık Kredi Kullandı!

Broadcom ile Qualcomm arasındaki dev satın alma meselesi gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Öyle ki daha dün Broadcom’un Qualcomm’u ikna edebilmek için iki tarafın Sevgililer Günü’nde görüşeceğini duyurmuş, basına yansıyan detayları sizlerle paylaşmıştık.

Sonuçta; Kaliforniya merkezli şirket Apple’la büyük sorunlar yaşayan Qualcomm’u satın alma konusunda fazlasıyla kararlı görünüyor. Bankalardan alınan 100 milyar dolarlık kredi de bu öngörüyü bari bir şekilde destekliyor.

WSJ’nin haberine göre Broadcom, 14 Şubat’taki büyük görüşme için ciddi anlamda hazırlık yapıyor, aldığı dev kredi de bunu gösteriyor.

Broadcom Qualcomm 14 Şubat Görüşmesi için Hazırlık YapıyorElini güçlendirmek isteyen dev şirket, bu amaçla 12 finans kuruluşundan toplamda 100 milyar dolarlık kredi kullandı.

Broadcom’un gereken finansmanı sağlamak için kredi aldığı bankalar ise; Bank of America Merrill Lynch,Deutsche Bank,Citigroup, Mizuho, JP Morgan, MUFG, RBC Capital Markets SMBC, Wells Fargo, Scotiabank, BMO Capital Markets ve Morgan Stanley olarak belirtildi.

İlaveten; Silver Lake, CVC ve KKR firmalarının da Broadcom’a 6 milyar dolarlık rüçhanlı hisse senetlerine dönüştürülebilen tahvil verdiği açıklandı.

Broadcom 12 Farklı Kurumdan 100 Milyar Dolar Kredi AldıAyrıca kredi paketinin kapsamında satın almanın nakdi kısmıyla birlikte işlemlerden sonra gerekli sermayenin karşılanması ve iki şirketin yeniden yapılandırılmasının maliyetleri de bulunuyor. Neticede; gerçekleşmesi durumunda teknoloji dünyasının en büyük satın alması olacak birleşme için dev adımlar atılıyor.

Ve Broadcom’un 121 milyar dolarlık teklifini yetersiz bulduğu için reddeden Qualcomm’a bu kez ne kadarlık teklifle gidileceği merak konusu!

Tarihin En Büyük Satın Alması Gerçekleşecek mi?Yeri gelmişken; ABD’deki vergi reformuna yanıt veren ilk şirketler arasında Broadcom’un olduğunu da belirtelim. Yasanın onaylanmasının ardından şirketin CEO’su Hock E. Tan, Singapur’daki merkezlerini ülkeye taşıyacaklarını belirterek Donald Trump’a teşekkür etmişti.

Donald Trump da Broadcom’un harika bir şirket olduğunu söyleyerek övgü dolu cümleler kullanmış, şirketin halihazırda 7500 kişiye iş verdiğini belirterek bu rakamın artmasını beklediğini dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum