Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

British Airways’e Personel Darbesi: 10 Bin Uçuş Daha İptal

Heathrow Havalimanı'nda yaşanan personel yetersizliği sorunu binlerce uçuşun iptaline yol açtı. British Airways de bu konuda aldığı kararı duyurdu.
British Airways’e Personel Darbesi: 10 Bin Uçuş Daha İptal
HABER GİRİŞ

British Airways’te uçuş iptallerine yenileri eklendi. Avrupa hava yolu şirketlerinin çoğunda yaşanan personel eksikliği sıkıntısı, British Airways’in önümüzdeki kış sezonu yapılması planlanan 10 bin uçuşunu daha iptal etmesine sebep oldu.

Mart ayının sonuna kadar devam edecek olan bu uçuş iptali, toplam kapasitesinin yüzde 8 azaltılması anlamına geliyor. Açıklamada, Londra’daki Heathrow Havalimanı’ndan 29 Ekim’e kadar giriş-çıkış olmak üzere toplamda 600’den fazla uçuşun iptal edildiği belirtildi.

Haziran ve Temmuz aylarında da benzer kararlar alan İngiliz hava yolu şirketi, son yaptığı açıklama ile rekor sayıda uçuşunu iptal etmiş oldu.

Havalimanları Covid Sonrası Toparlamaya Geçemedi

Havalimanları, Covid kısıtlamalarının tüm dünyada uygulandığı dönemlerde personel azaltmaya ve hatta işten çıkarmaya gitmişti. Ancak karantina uygulamalarının kaldırılması ve tatil sezonuna hızlı bir giriş yapılması nedeniyle mevcut personellerin yetersiz geldiği belirtildi.

Artan yolcu sayısıyla başa çıkmakta zorluk çeken Heathrow, bagajların taşınması ve teslim sürelerinin gecikmesi gibi birçok önemli sorun yaşamaya başladı. Bu doğrultuda binlerce uçuşun iptal edilmesi kısmen zorunlu bir hal almış oldu.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada iptal edilen uçuşların çoğunun aynı destinasyonlarda olduğu bildirildi. İptallerin yerine ya para iadesi yapılacak ya da başka bir hava yolu firması ile uçuş sağlanacak.

Bugüne kadar 30 binden fazla uçuşu iptal eden British Airways’in kış aylarına doğru ufak ufak düzelme planı olduğu fakat şartların bunu engellediği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın