Yatırım yapmaya başla!

Brezilya, Yıllık Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İthalatından Pay Almak İstiyor

Önemli bir hedef pazar niteliği taşıyan Brezilya’nın, yıllık 1 milyar 853 milyon dolar su ürünleri ve hayvansal mamuller ithalatından pay sahibi olmak istediği açıklaması Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı tarafından yapıldı.
Brezilya, Yıllık Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İthalatından Pay Almak İstiyor

Brezilya, 2,5 trilyon dolar ile dünyanın en büyük 6. ekonomisine sahip ülkesi. Ülkenin Sao Paulo kentinde Expo Center Norte Fuar alanında 6-9 Mayıs tarihleri arasında 35. kez düzenlenen APAS Show 2019’da Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği tarafından Türk su ürünlerinin ve hayvansal mamullerinin tanıtımı yapıldı.

Brezilya’nın ülke olarak zaman geçtikçe artan ithalatı ile alternatif dış pazar arayışında olan ihracatçılar için değerlendirilmeye değer önemli bir Pazar niteliğinde olduğu, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Pala tarafından dile getirildi. Derya Pala ayrıca, Brezilya’nın senelik 1 milyar 853 milyon dolar su ürünleri ve hayvansal mamuller ithalatından pay almak istediklerini aktardı.

Pala, Türkiye’den Brezilya’ya 2019 yılında 1 milyar doları aşkın ihracat hedeflendiğini bildirdi.

Pala, Türkiye'den Brezilya'ya 2019'da 1 Milyar Doları Aşkın İhracat Hedeflendiğini BildirdiKonuşmaları sırasında düşüncelerini aktaran Pala, Brezilya’nın Türkiye’nin Latin Amerika ülkeleri arasında en fazla ticaret hacmine sahip olduğu ülke olduğunu hatırlattı. Ardından Türkiye’nin ihracatının 2019 yılında 1 milyar doları geçmesini beklediklerini aktardı.

“Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektör ürünlerimizin ihracatı olmamakla birlikte sektörlerimiz için keşfedilmesi gereken önemli bir pazar olduğu kanaatindeyiz. O nedenle Latin Amerika’nın en büyük süpermarket fuarı APAS Show 2019’da yerimizi aldık.” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

Derya Pala bu sözlerinin ardından Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği olarak 18 metrekare stant ile Apas Fuarı’na katıldıklarını belirtti. Başkan yardımcısı Pala açıklamalarını “Güney Amerika’nın en büyük ve tek sektör fuarı üst düzey yetkililer ve bölgedeki büyük süpermarket yöneticileri ile verimli bir iş ortamı sağlıyor ve profesyonel ağ oluşturmak için ideal bir ortam yaratıyor. Türk su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörlerimizin pazar çeşitliliğini ve var olan ihracatımızı arttırma hedefi ile keşfe geldiğimiz Fuardan beklentimizin kısa sürede realize olmasını umuyoruz.” sözleriyle sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum