Yatırım yapmaya başla!

Brezilya Otomobil Üreticilerini Ülke Dışına Çıkarmıyor!

Brezilya hükümeti otomobil üreticilerine çağrı yaparak, istediklerini yapmaları sonucunda vergilerinde yüksek indirimlere gideceğini duyurdu.
Brezilya Otomobil Üreticilerini Ülke Dışına Çıkarmıyor!

Ülke ekonomisinde otomobil sektörünün önemi büyüktür. Herhangi bir ülkenin kötü gidişatında etkilenen ve işçi çıkarımının çok olduğu sektörlerin başında otomotiv gelmektedir. Belirli bölgelerde yapılan bu üretimler için bazı ülkeler, şirketleri kendi içerisine çekmek ister. Endonezya bir çağrıda bulunarak, pillerin ana kaynak rezervine sahip olduklarını söylemiş, teşvikler sunmuştu.

Toyota ve Hyundai’de o bölge için milyar dolarlık bir yatırım yapacağını duyurmuştu. Şimdiki haberimiz Alman VW ile Brezilya arasında geçmekte. Reuters‘in yer verdiği haberde Volkswagen’in Güney Amerika ülkesine yüksek bir yatırım yapacağı söylendi.

VW’nin yapmasındaki sebebin altında, şirketin ülkeden çekilme ihtimali ve Brezilya’nın da buna karşı önlemler alması.

Sao Paulo kentindeki otomobil üreticilerine Brezilya önemli teşvik paketleri hazırladığını açıkladı. Bunun, firmaların kaçırmamak ve binlerce kişinin işsiz kalmaması için uygulamaya alınacağı söylendi.

Sao Paulo eyalet valisi Joao Doria, diğer eyalet teşvik maddelerini örnek alarak VW ve aynı bölgede iş yapan diğer otomotivcilere cömert, rahatlatıcı vergi avantajları getirildi.

Sao Paulo eyalet valisi Joao Doria hazırlanan teşvikleri hak etmek için belirli şartlar oluşturmuş. Her bir firma Sao Paulo fabrikalarına en az 239 milyon dolar (1 milyar Reais) yatırım yapar ve 400 yeni iş imkanı sağladıkları surette, katma değer vergilerinde %25 azaltmaya gidilecek.

Otomobil firmalarının gitme riskini alamayan Brezilya’nın General Motors‘tan etkilendiğini düşünüyoruz. 2018 yılında GM, ağır kayıplar nedeniyle ülkedeki operasyonlarını kapatma ve ciddi şekilde işçi çıkarımına gideceğim demesinin ardından vergi teşvikleri sunulmuştu.

VW de %25’lik vergi avantajından yararlanmak için Saou Paulo tesisine 577 milyon dolar yatırım yapacak. Sao Paulo kentinden yaklaşık 20 km uzaklıkta olan São Bernardo do Campo’daki Anchieta tesisine yatırım ardından 1.000 yeni iş imkanı oluşmuş olacak.

Anchieta bölgesi 1957 yılında Volkswagen’in Brezilya’daki ilk fabrikası ve Almanya dışındaki ilk fabrikası olarak kuruldu. Tesis 13.8 milyondan fazla araç üretti ve şu anda 8600’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Polo, Virtus, Saveiro ve Saveiro Cross gibi modellerin üretimini burada gerçekleştiriyor. GM’nin gideceğim demesi ardından avantajlı vergi teklifleri hazırlayan Brezilya, önemli bir konuda çalışma yapmış. Yapmamayı kabul etseydi binlerce kişi işsiz kalabilirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum