Yatırım yapmaya başla!

Brexit Partisi’nden Farage, Muhafazakarları Destekleyeceğini Söyledi! Sterlin Yükseldi

Brexit Partisi'nin lideri Nigel Farage, seçimlerde Muhafazakar Parti'yi destekleyeceğini söyleyerek, sterlini yükseltti.
Brexit Partisi’nden Farage, Muhafazakarları Destekleyeceğini Söyledi! Sterlin Yükseldi

Nigel Farage’nin, Brexit Partisi’nin son seçimde iktidardaki Muhafazakar Parti’nin kazandığı 317 sandalyenin hiçbirine itiraz etmeyeceğini söylemesiyle birlikte sterlin dolar karşısında hızla yükseldi. Farage, partisinin ana muhalefet partisi ve diğer AB’de kalma yanlısı partilerin düzenlediği diğer bütün sandalyelerle savaşacağını söyledi.

Brexit Partisi liderinin hareketi, Muhafazakarlara yaklaşmakta olan seçimlerde çoğunluklarını artırma girişimlerinde büyük bir destek veriyor. Reuters verilerine göre; Farage’nin açıklamalarıyla birlikte GBP/USD paritesi yüzde 0,70 arttı ve 1,2884 dolara yükseldi.

Televizyonda yayınlanan bir basın toplantısında Farage, ikinci bir Brexit referandumu riskini önleme kararı verdiğini de söyledi.

Farage İkinci Referandumu Engelleyecekİngiltere Başbakanı Boris Johnson ise Twitter’da verdiği yanıtta, Farage tarafından verilen kararı memnuniyetle karşıladı ve İngiltere’deki bir başka asılı parlamentonun önlenmesine yardımcı olacağını iddia etti.

Brexit Partisi lideri, İngiltere’nin parlamentodaki neredeyse büyün sandalyelerine, bazıları tarafından Brexit’e fiili bir oylama olarak görülen 12 Aralık’taki genel seçimlerde ayrılma yanlısı oyu ayırabilecek bir hareketle itiraz etmekle tehdit etmişti.

Farage, daha önce bazı koltukların tartışıldığı Muhafazakarlarla bir ayrılma ittifakına girmeyi teklif etmişti. Ancak Downing Caddesi böyle bir teklifi değerlendirmeyi reddetmişti.

Farage, Muhafazakarlara Başbakan Boris Johnson’ın Pazar gecesi yaptığı açıklamalara göre belirli koltuklarda sorunsuz çalışma yapma kararı verdi ve Aralık 2020’de sona erecek olan Brexit geçiş süresinin uzatılmayacağını iddia etti.

Brexit Partisi Genel Başkanı Richard Tice, Twitter’da hareketin, ülkenin partiden önce geldiği düşüncesini gösterdiğini belirtti.

Başka bir yanıt ise İşçi Partisi Başkanı Ian Lavery, hamlenin İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti’ni (NHS) satmak için stratejik bir adım olduğunu söyledi.

Lavery, “Bu, ülkemizi satmak ve NHS’den ABD’li ilaç şirketlerine haftada 500 milyon sterlin göndermek için için Donald Trump ile bir Nigel Farage ve Boris Johnson ittifakıdır,” dedi. Devamında ise “Seçmenleri, işçi sınıfındaki topluluklara daha vahşice Muhafazakar saldırıları getirecek olan Thatcherite 1980’lerin haraç eylemini reddetmeye çağırıyoruz. NHS’miz satılık değildir,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum