Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Brent ile Ham Petrolün Varil Fiyatı Arasındaki Fark 1 Doların Altında

Petrol fiyatlarındaki zayıf tablo yeni haftada da devam ediyor. Fiyatlar %0,40 ekside seyrederken, uzmanlar delta varyantının küresel ekonomiyi ve petrol talebini olumsuz etkilediği konusunda bir kez daha uyardı.
Brent ile Ham Petrolün Varil Fiyatı Arasındaki Fark 1 Doların Altında

Petrol piyasasında dalgalı günler devam ediyor. Yatırımcılar Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) üretim konusunda nasıl bir anlaşmaya varacağını merakla bekliyor.

Aşılama birçok ülkede ekonomide toparlanma sağlasa da delta varyantı genel görünümüne gölge düşürüyor. Petrol fiyatları bu gelişmeler doğrultusunda yeni haftaya ekside başladı.

Batı Teksas türü ham petrolün varil başına fiyatı 74,26 dolar seviyesinde.
Ham Petrol 74 Dolar
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

%0,42 düşükten fiyatlanan ham petrol, haftalık bazda %2,5 azalış gösterdi. G20 bakanları salgının ve yeni çıkan varyantların küresel ekonomideki toparlanmayı tehdit ettiğinin altını çiziyor. Diğer yandan OPEC’in anlaşma sağlayamaması sebebiyle, üretim kesintilerinin devam ettiği hatırlatıldı.

Piyasada belirsizlik devam etse de seyahatlerin başlaması, talep artışı için iyimserliğin korunmasını sağlıyor. ABD türü ham petrolü aylık %5, yıllık %83 pozitif bölgede hareket ediyor.

%0,36 düşüşle 75,25 dolardan işlem gören Brent petrolün yıllık değişimi %75 artışa işaret etti. Ham petrol gün içinde 74,19 – 74,93, Brent türü 75,12 – 75,83 arasında hareket etti. Böylelikle her iki petrol türü arasındaki makas 1 doların altına inerek, tarihinin en düşük seviyelerini gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum