Yatırım yapmaya başla!

Başarılı Girişimci Bitcoini Neden Amazon’a Benzetti?

Her gün yeni bir haberini duyduğumuz bitcoin, şimdi de başarılı girişimci Brent Beshore’un benzetmesiyle gündeme geldi. İşte Beshore’un bitcoin hakkındaki yorumları!
Başarılı Girişimci Bitcoini Neden Amazon’a Benzetti?

Girişimci, melek yatırımcı, şarap üreticisi ve adventur.es’in kurucusu olan Brent Beshore’un bitcoin ile ilgili attığı tweeti epey ilgi çekici! Zira kendisi, günümüzün en popüler ve en tartışmalı para birimi olan bitcoinin geleceği hakkında epey mantıklı bir yol izleyerek öngörüsünü dile getirmiş.

Bir yükselip bir düşen ve Wall Street’i ikiye bölen bitcoin, uzmanların her geçen gün biraz daha kutuplaşmasına yol açıyor diyebiliriz. Sonuçta; kimilerinin geleceğin para birimi olarak gördüğü bitcoin, kimileri içinse bir balondan farksız. Hatta geçtiğimiz aylarda bitcoin ve etherumun % 40’dan fazla değer kaybetmesi, balon tartışmalarını daha da alevlendirmişti.

Sonrasında akıllara dijital para birimlerinde oluşan balon patlıyor mu sorusu gelse de bitcoinin 5850 dolarlık yeni rekoru sanal paraya duyulan güven yeniden artmıştı.

Bitcoin balon endişeleri yaşanmıştı

Bu noktada, adventur.es’in CEO’su Brent Beshore’un bitcoin yorumu epey ilgi çekici nitelik taşıyor. Çünkü başarılı girişimci, bitcoin ile e-ticaret devi Amazon.com’u birbirine benzetti.

Beshore, 1997’den bu yana teknoloji sektöründeki uzmanların ve analistlerin, 474 milyar dolarlık şirket hakkında balon yorumları yaptığını söyledi.

Attığı tweette şirketin 20 yıl boyunca nasıl yorumlarla tanımlandığını verdiği linklerle gösteren Beshore, Amazon’un iş modelinin nasıl eleştirildiğini hatırlattı. Ve şirketin balon söylentilerinin nasıl yersiz olduğunun üzerinde durdu. Bu özelliğiyle de bitcoinin geleceğinin de Amazon’la aynı olacağını dile getirdi.

2009 yılında piyasaya sunulduğundan bu yana yatırımcıların ve ekonomistlerin bitcoini değersiz göstermelerini eleştiren Beshore, sanal paranın hakkında makul konuştu.

Beshore bitooin geleceği hakkında ne dedi

Ayrıca Beshore, son zamanlarda bitcoin hakkındaki düşüncesini değiştiren Mark Cuban’ı da öngörüsüne örnek olarak gösterdi.

Neticede; Mark Cuban, sanal paraları 2013’ten bu yana balon olarak tanımlamış ancak son zamanlarda yaptığı eleştirileri göz ardı ederek bitcoine yatırım yapmıştı.

Mark Cuban da bitcoin konusunda taraf değiştirdiİlaveten, bitcoinin balon olduğunu söyleyip de sonra fikir değiştiren tek kişi Cuban da değil. Ünlü yatırımcı Peter Schiff de sanal para konusunda taraf değiştirdi.

Beshore’a göre diğer araçlarda olduğu gibi bitcoinin değeri de tamamen piyasaya, yani arz ve talep ilişkisine bağlı!

bitcoinin değeri de tamamen piyasaya, yani arz ve talep ilişkisine bağlı!

Kaldı ki onunla ayını fikirde olan daha pek çok kişi var. Finans dünyasının önemli tahmincilerinden Marc Faber bile bitcoin alın tavsiyesi vermiş, 2013’te söylediği “bitcoin uzun vadede hayal kırıklığı yaratacak” düşüncesini değiştirdiğini belirtmişti.

Öte yandan, JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon da önce “bitcoin alanın aklı yok” demiş, sonrasında da sağ gösterip sol vurarak büyük bir bitcoin bloku almıştı. Anlayacağınız; bitcoin hakkında olumsuz yorumlar yapanların sayısı hızla artarken, Beshore’un sanal parayı Amazon.com’a benzetmesi epey mantıklı görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum