Yatırım yapmaya başla!

Brembo Standart Hidrolik Freni Bitirme Projesini Gösterdi!

Hızlı süper spor araba ve racing motosiklet frenlerinin yetkili adresi olan Brembo, standart araçlarımızdaki hidrolik fren sistemine karşı farklı proje geliştirdi!
Brembo Standart Hidrolik Freni Bitirme Projesini Gösterdi!

Elektrikli araçlara çok alıştığımız bu günlerde üreticiler bu güç altında daha fazla işler yapmak istiyorlar. Protean Drive ile EV motorları tekerlek içine aldığı yapısını bizlere göstermişti. Elektrik verimini her kısımda kullanmak isteyenlerden birisi de 1961 yılında otomotivin hayatına giren Brembo oluyor. İtalyan firma yüksek performanslı otomobil ve motosikletlerin fren sistemleriyle ilgileniyor. Ve dünyanın en iyi şirketleri genellikle de onun ürünlerini kullanıyor. Hatta disk frenler üzerinde uzmanlaşan ilk firmalardan birisidir.

1980 yılında yapılan bir anlaşmayla BMW, Chrysler, Ferrari, Mercedes, Nissan ve Porsche‘nin fren tedariğini yapmıştır. Brembo şimdi de klasik hidrolikle yapılan frenlemeleri elektrikle yapmak istiyor.

Brembo’nun dengeleri değiştirecek yeniliği için Ar-Ge çalışmaları sürüyor.

Teknolojinin hız kaybetmediği ve olayın sadece otomobillerin geliştirmesiyle bitmediğini gösteren bir haberle karışı karşıyayız.

Motor kısımlarında hibritin şimdilik hakimiyetiyle piyasalar elde tutuluyor olsa da belli bir süre sonra tamamı elektrikli dönemine geçişler olacak.

İtalyan firma aslında söylenen fren sistemini F1 araçlarında kullanıyor.

Yapılanlar zaten F1 araçlarından sonra normal yol otomobillerine uyarlamak olacak. Marka CEO’su Daniel Sandberg, “Değişime gidilen fren sistemlerinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde trend olacaktır. Brake – by – wire ismini verdiğimiz sistemin geniş kişiselleştirme alanı olacak. Gelecekte çıkacak araçların, sürücünün isteğine bağlı süspansiyon ve direksiyonun daha fazla gelişmelerini göreceğiz. Bizim sunacağımız elektrik fren sisteminde 48V’luk elektrik kaynağına ihtiyacımız yok.” şeklinde açıklama yaptı.

Şirket CEO’nun konuşmasından anladığımız kadarı ile bu iş biraz zaman alacak. Elektrikli frenler için savunulan en iyi özelliğinin hidrolikli olanlardan daha fazla güvenli olacağı. Brembo’nun yaptığı ileriye yönelik atılım, küresel dünyada sıvıyla hareket eden frenlerin nasıl elektrik gücüne dayandırılacağını zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum