Yatırım yapmaya başla!

Brad Pitt ve Laurene Powell Jobs Soğuk Füzyon Enerji Şirketine Yatırım Yaptı

Brad Pitt, Laurene Powell Jobs ve Neil Woodford’un Kuzey Carolina merkezli enerji şirketi Industrial Heat'e yatırım yaptığı söylendi. Detaylar şöyle;
Brad Pitt ve Laurene Powell Jobs Soğuk Füzyon Enerji Şirketine Yatırım Yaptı

Financial Times’ın Cuma günkü haberine göre Brad Pitt, Steve Jobs’ın dul eşi Laurene Powell Jobs ve İngiliz fon Neil Woodford’un, az bilinen bir soğuk füzyon şirketine yatırım yaptığı söylendi. Haberde aşağı yukarı 1 milyar dolar değerlemeye sahip Kuzey Carolina merkezli enerji şirketi Industrial Heat’in düşük enerjili nükleer reaksiyonlarla çalışan güç kaynakları tasarladığı bildirildi.

Şirket ve yatırımcılarının, çevreye zararlı gazlar ve nükleer atıklar olmadan enerji üreten bir bilim üzerine bahse girdiği hatırlatıldı.

Brad Pitt ve Laurene Powell Jobs Soğuk Füzyon Enerji Şirketine YatırımRaporda Industrial Heat’in biliminin çalıştığına dair halka açık kanıt bulunmadığı söylense de firmanın Hollywood yıldızı ve çevre aktivisti Brad Pitt’in yanı sıra, Apple’ın kurucucusu Steve Jobs’ın hayırsever eşi Laurene Powell Jobs’ı ve İngiliz fon yöneticisi Neil Woodford’u kazandığı vurgulandı.

Powell Jobs’ın Emerson Collective isimli sosyal değişim örgütünün geçen yıl Industrial Heat’e sahip olan holding şirketinde 10 milyon dolarlık hisse satın aldığı aktarıldı.

Soğuk Füzyon Enerji Şirketi Ünlü Yatırımları Woodford’un hissesinin ise 113 milyon dolar civarında olduğu dile getirildi. Brad Pitt’in Hollywood mülküne sahip olan The Briarcliff Trust’ın da Industrial Heat’in İngiltere’deki holding şirketinde 2015’ten bu yana pay sahibi olduğu aktarıldı.

Öte yandan Brad Pitt ve Powell Jobs’ın nükleer füzyon şirketlerine bahis yapan nadir ünlülerden olmadıklarının da üzeri çizildi. Diğer destekçiler arasında ise Kuzey Carolina merkezli analiz şirketi SAS Enstitüsü’nün kurucu ortaklarından John Sall vardı ve geçen yıl holding şirketinden 5 milyon dolarlık hisse satın almıştı. Nitekim Mart ayında çıkan CNBC haberinde, dünyanın en zengini olan Jeff Bezos’un General Fusion isimli füzyon enerji girişimine milyonlarca dolar döktüğü yazılmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum