Yatırım yapmaya başla!

BP CEO’su Dudley’in 2018 Kazancı 14.7 Milyon Dolara Düştü

BP CEO’su Bob Dudley’in 2018 kazancı, bir yıl öncesine kıyasla düşerek 14.7 milyon dolar oldu. Detaylar aşağıda;
BP CEO’su Dudley’in 2018 Kazancı 14.7 Milyon Dolara Düştü

2010 yılında Meksika Körfezi’ndeki ölümcül Deepwater Horizon sızıntısından kısa süre sonra dümene geçen 63 yaşındaki BP CEO’su Bob Dudley’in 2018 maaşının düştüğü görüldü. 2017 yılındaki 15.1 milyon dolarlık ödemenin daha azını alan Dudley geçen yılı, petrol ve doğal gaz şirketinin karı beş yılın en yüksek seviyesine çıkmasına rağmen 14.7 milyon dolarlık kazançla kapattı.

Deepwater Horizon felaketinin ardından CEO pozisyonuna getirilen Dudley, son yıllarda şirketin üretiminde büyük bir genişlemeye liderlik etmişti. Öte yandan Dudley’in ve sektördeki diğer yöneticilerin ücretlerinin, özellikle de 2014 yılında yaşanan petrol fiyatlarındaki çöküşün ardından yatırımcıların giderek artan incelemesine maruz kaldığı biliniyordu.

Dudley’in 2017’deki ücreti BP’nin hisse senetlerinin değerindeki değişiklik nedeniyle daha önce bildirilen 13.4 milyon dolardan 15.1 milyon dolara revize edilmişti.

BP CEO’su Dudley’in 2017 Kazancı Revize Edildi Şirket yıllık raporunda 2018 paketindeki düşüşün, BP’nin hisse fiyatlarındaki artışla kısmen dengelenen azalan yıllık ikramiye ve emekli aylığının sonucu olduğunu belirtti. Dudley’in 2016 paketi de hissedarlarının çoğunluğunun şirketin ödeme politikasına karşı çıkmasından sonra yüzde 40 oranında kesilmişti.

Bu arada Hollanda merkezli Royal Dutch Shell’in CEO’su Ben van Beurden ise 2018’de maaşını iki katının üzerine çıkararak 20.1 milyon euro (22.8 milyon dolar) seviyesine yükseltmişti.

Royal Dutch Shell’in CEO’su Ben van Beurden 2018 Maaşı İkiye Katladı Bu yükselişin temel nedeni ise hedeflere ulaşmak için ikramiye ve teşvik planı olmuştu. Ayrıca Royal Dutch Shell yöneticisinin maaşı, 2014’te CEO olmasından bu yana aldığı en yüksek ikinci maaşı olarak kayıtlara geçti.

Diğer taraftan Total CEO’su Patrick Pouyanne ise teklif edilen maaşının 2017’deki 3.8 milyon eurodan 3.1 milyon euroya düştüğünü gördü. Nihayetinde BP 2010 sızıntısı için yaklaşık 70 milyar dolarlık ödemenin büyük çoğunluğunu ödemesinin ardından son zamanlarda önümüzdeki 10 yıl için üretimi büyümeye odaklı ve buna BP’nin 30 yıl içindeki en büyük anlaşmasına imza atarak BHP Billiton’un ABD kaya petrolü varlıklarını 10.5 milyar dolara satın alması da dahil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum