Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bozdağ Açıkladı: Kira Artış Sınırı Uzatılıyor ve Yaptırım Geliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira artış sınırına ilişkin düzenlemede sürenin uzatılacağını söyledi. Fahiş kira artışlarına karşı yaptırım sinyali verdi.
Bozdağ Açıkladı: Kira Artış Sınırı Uzatılıyor ve Yaptırım Geliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NTV’de katıldığı canlı yayında, kira artış sınırının süresinin uzatılması yönünde çalışma başlattıklarını söyledi. Bakan Bozdağ, kirada yüzde 25 artış sınırı süresinin uzatılacağını ve fahiş kira artışına karşı hapis cezası verilebileceğini söyledi.

Bu konuyla ilgili 3 alternatif üzerinde çalıştıklarını söyleyen Bozdağ, “Bir yaptırım getirme durumu söz konusu. Hapis cezası ya da adli idari para cezası gibi durumda o zaman insanlar bu kurala uyma konusunda daha özenli davranırlar.” diye konuştu. Bozdağ’a daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bu konuyla ilgili açıklamaları hatırlatıldı.

Bozdağ: Cumhurbaşkanının Açıklamaları Kıymetli

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının kendileri için bir talimat olduğunu belirten Bozdağ, “O açıklaması bizim parti kurultayımız, seçim çalışmaları, seçim stratejimiz, millete dönük faaliyetlerimiz bakımında son derece kıymetlidir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız sayın Murat Kurum da bu konuda açıklama yaptı. Bunun üzerinde biz de hazırlıklarımızı yapmış durumundayız esasında.” diye konuştu.

Seçimden sonra bu konuda ikinci bir adımın atılacağını ve alt yapısını hazırladıklarını vurgulayan Bozdağ, sürenin bir defa daha uzatılacağını ve yaptırım getirme durumunun söz konusu olduğunu söyledi.

Bununla ilgili halihazırda düzenleme olduğunu belirten Bozdağ, “Fiyatları etkileme maddesi var. Fahiş fiyat 237. madde TCK’da. Biz orada bir 237a diye bir yeni madde. Sadece kira da değil bunun içinde başka tüketim maddeleriyle ilgili de bazı değerlendirmelerimiz var.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılmıştı. Bakan Kurum, Temmuz ayında sona erecek düzenlemeyle ilgili, kira artış sınırı uygulamasında süreyi uzatacaklarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.