Yatırım yapmaya başla!

Boyner Holding ve Katarlı Mayhoola Ortaklıklarını Bitiriyor

Boyner Holding ve Katarlı Mayhoola finansal ortaklıklarını bitirme kararı aldı. Anlaşma sonrasında Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil Boyner Holding’in, Beymen ve AY Marka Mağazacılık'ın yüzde 97’si ise Mayhoola’nın olacak.
Boyner Holding ve Katarlı Mayhoola Ortaklıklarını Bitiriyor

Boyner Holding ve Katarlı ortağı Mayhoola yollarını ayırma kararı aldı. Yapılan açıklamada, Boyner Perakende’nin mevcut şirket portföyünü paylaşarak sonlandırma yönünde mutabakata vardığı, bu çerçevede Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil‘in tamamının Boyner Holding’e ait olacağı bildirildi.

Söz konusu anlaşma kapsamında Beymen Mağazacılık ve Ay Marka Mağazacılık’ın %97 hissesi Mayhoola’ya devredilecek.

Beymen Mayhoola’ya DevredilecekDaha öncesinde Mayhoola’nın Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’de %54, Boyner Holding’in ise %42,8 oranında payı bulunuyordu. Anlaşmanın detaylarının yasal onaylar sonrasında kamuoyu ile paylaşılacağı bildirilirken, Mayhoola’nın Beymen ve AY Marka Mağazacılık’ı devralmasının Türkiye lüks perakende ve moda sektöründe bugüne kadar yapılan en büyük yabancı yatırımı olacağı kaydedildi.

İki şirket arasında finansal ortaklığın bitirilmesi kararı alındı ancak anlaşmanın tamamlanması Haziran ayını bulacak.

Anlaşma Haziran'da Tamamlanacak2015 yılında başlayan finansal ortaklığın sonlandırılmasıyla Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin şirket portföyü paylaşılacak. Boyner Holding en büyük grup şirketi olan Boyner Büyük Mağazacılık ve en köklülerinden birini temsil eden Altınyıldız’ı bünyesine dahil edecek.

Mayhoola ise Beymen ve Network’i portföyüne ekleyecek. Mayhoola bünyesinde Valentino, Balmain, Pal Zileri gibi markalar da bulunuyor. İki şirket arasında yasal prosedürler ve gerekli onayların alınmasının ardından, anlaşmanın önümüzdeki Haziran ayında tamamlanması bekleniyor.

Boyner Grup CEO’su ve Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ayrılık anlaşmasına yönelik şu açıklamalarda bulundu;

Cem Boyner AçıklamaBu sayede Boyner Grup şirketlerinin tamamının yatırım yapma fırsatlarını artırarak güçleneceğini ve dijital dönüşüme liderlik etme imkanlarını geliştireceğini söyleyen Cem Boyner, şirket içerisinden üst ve lüks segmente ait Beymen ve AY Marka Mağazacılığı Mayhoola’ya devredeceklerini anlattı.

“Türkiye perakende tarihinin en büyük yatırımlarından birini Türkiye’ye, Boyner Grup’a ve markalarımıza güvenerek yapan iş ortağımız Mayhoola’ya teşekkür ediyoruz. Yıllardır büyük emek, gayret ve yatırımla var ettiğimiz Beymen ve AY Marka’nın böylesi zor bir dönemde hak ettikleri değeri bulması bizim için gurur verici bir gelişme.” diyen Boyner, Türkiye’nin sınırlarını aşan başarılara devam edeceğini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum