Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BOTAŞ Kâr Payı Dağıtımı için Açıklama Yaptı

BOTAŞ’ın borsaya giriş yapacağı beklentileri kamuoyunda sürerken şirketten bir başka iddialara yanıt geldi. Kâr payı vaadiyle açılan platformlar için uyarı yapıldı.
BOTAŞ Kâr Payı Dağıtımı için Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sosyal medya hesaplarında geçen ay paylaşıma sunulan ve kamuoyunda beklenti yaratan iddialara ilişkin BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi) uyarılarını sürdürmeye devam ediyor.

BOTAŞ’ın borsaya girmeye hazırlandığı iddialarının paylaşılmasının ardından şimdi de sosyal medyada ve farklı sitelerde şirketin Türkiye vatandaşlarına özel haftalık kâr payı dağıtan yatırım platformu başlattığı ileri sürüldü.

İddiaların yayılım kazanmasının ardından BOTAŞ’ın resmi internet sitesine konuya dair duyuru paylaşıldı.

Duyuruda, daha önce yapılan açıklamalarda olduğu gibi öncelikle kuruluşun yüzde yüz kamu sermayeli bir kamu iktisadi teşebbüsü olduğu ve halka açık şirket olmadığı için herhangi bir hisse satışının mümkün olamayacağı yinelendi.

BOTAŞ Duyuru
Kaynak: BOTAŞ

BOTAŞ’ın adı kullanılarak açılan sahte platformlarda dolandırıcılık eylemlerinin gerçekleştiği, platforma kayıt olanlara haftalık olarak kâr payı dağıtılacağı vaatlerinin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, konuya dair yasal işlemlerin başlatılmasına rağmen sorunun sürdüğü belirtilerek, dolandırıcılık eylemlerine karşı dikkatli olunması için kamuoyuna uyarı yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.