Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Boston Dynamics’in Yeni Robotu Handle: Depolar Ondan Sorulacak!Boston Dynamics’in Yeni Robotu Handle: Depolar Ondan Sorulacak!

Robot dünyasının önde gelen üreticisi Boston Dynamics, bugüne kadar geliştirdiği robotlar ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Şirket son olarak geçtiğimiz aylarda robot köpeği SpotMini’yi tanıtmıştı. Ancak şirketin durmaya niyetinin olmadığı aşikar. Hayatın her alanında robotların yer almasını isteyen teknoloji devi, yeni geliştirdiği robotunu tanıttı.

Handle adı verilen yeni robot, büyük fabrikaların depolarına hükmetmeye geliyor. Yeni geliştirilen robotta tekerleklere yer verilmiş olması en dikkat çeken yönlerden birisi. Dev fabrikaların depolarındaki devasa ağırlıktaki yükleri taşıyabilecek şekilde geliştirilen Handle, bu departmanlarda insana olan gereksinimi ortadan kaldırmış olacak. Videoda Handle 5 kg ağırlığında yükler taşıyor. Ancak maksimum olarak 15 kg yük taşıyabilecek donanıma sahip.

Videoda görüldüğü üzere yük taşıma işlemi yapan robotun, bu işlemi son derece hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Lojistik sektörüne yeni bir soluk getirmesi beklenen Handle, otomasyonun gelecekte nasıl şekilleneceğine dair bize yeni bir ışık tutuyor. Videodan Handle’ın depodaki marifetine tanık olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur