Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Boston Dynamics’in Paylaştığı Son Video Robotlarının Geldiği Seviyeyi Ortaya Koyuyor

Ünlü robot üreticisi Boston Dynamics’in son paylaştığı video dikkatleri üzerine topladı.
Boston Dynamics’in Paylaştığı Son Video Robotlarının Geldiği Seviyeyi Ortaya Koyuyor

1992 yılında kurulan dünyaca ünlü robot şirketi Boston Dynamics, son yıllarda geliştirdiği robotlar ile tüm dünyanın dikkatini topluyor. Spot Mini, Atlas ve Handle robotlarına dair daha önce pek çok tanıtıcı video paylaşılmıştı. Bir yandan da şirket bu robotların geliştirme sürecini aralıksız sürdürüyor. Bu gelişim robotların hareket kalibiliyetinin çok daha yüksek seviyelere çıkmasını sağlıyor. Boston Dynamics’ten gelinen noktayı gözler önüne seren yeni bir video paylaşıldı.

Üç robotun karşılıklı oynadığı video kısa sürede sosyal medyada viral hale geldi. Do You Love Me adlı şarkıda uzun süre dans eden robotların, neredeyse bir insan gibi hareket edebildikleri görülüyor. Şirket 2 yıl önce köpeğe benzeyen robotu Spot için benzer bir dans videosu yayınlamıştı.

Robotların Gelişimi Sürüyor

Spot o videoda Bruno Mars’ın Uptown Funk şarkısı ile dans ediyordu. Son paylaşılan video, aradan geçen iki yıl içerisinde robotun nasıl bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Aynı şekilde insansı robot Atlas ve Handle’ın da büyük bir gelişme kaydettiği görülüyor. Boston Dynamics bu robotların üzerinde 10 yıldan fazla süredir çalışmalar sürdürüyor.

Robotlar ilk tanıtıldığında hareketleri bugüne göre çok daha sınırlı durumdaydı. Geçtiğimiz aylarda Spot satışa sunulmuş ve dünyanın pek çok yerinde aktif olarak kullanılabilir duruma gelmişti. 75 bin dolar satış etiketi ile sunlan robot daha önce petrol işçilerine yardım ederken ve bir hastanede COVID-19 hastalarına yardımcı olurken görülmüştü.

Şirket kısa zaman önce Güney Koreli otomotiv devi Hyundai tarafından 1.1 milyar dolara satın alınmıştı. Daha öncesinde Boston Dynamics, Softbank  bünyesinde faaliyet gösteriyordu. Şirket daha önce de Google bünyesinde faaliyet göstermiş ve üç  yıl içerisinde değerini 11 kat artırmıştı. Boston Dynamics’in robotlarının geldiği seviyeyi gözler önüne seren son videoyu izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum