Yatırım yapmaya başla!

Boston Dynamics’in Robot Köpeği Spot Zorlu Araziye Çıktı

Boston Dynamics tarafından geliştirilen robot köpek Spot hünerlerini sergiledi.
Boston Dynamics’in Robot Köpeği Spot Zorlu Araziye Çıktı

Gelişen teknoloji günümüzde robotların neredeyse insanlar ile eşdeğer performanslar sergilemesini sağlıyor. Dünyaca ünlü robot üreticisi Boston Dynamics tanıttığı ürünler ile geleceğin teknolojisine yön veriyor. Şirket geçtiğimiz süreçte robot köpeği Spot’un tanıtımını gerçekleştirmiş ve çeşitli test videolarını meraklılar ile paylaşmıştı. Geliştirilen robot bu sefer Discovery Channel’in tanınmış sunucusu Adam Savage’ın elinde göründü.

Daha önce Boston Dynamics’in paylaştığı videolarda da Spot’un oldukça zorlu sınavlardan geçtiğine tanık olmuştuk. Bu sayede robot köpeğin sağlamlığı en iyi şekilde test edilmiş oluyor. Bu çerçevede Spot işinin ehli kişi Adam Savage’ın elinde zorlu bir teste daha girdi.

Videoda Spot’un 30 kilo ağırlığındaki yükü zorlu arazi üzerinde başarıyla taşıdığına tanık oluyoruz. Bu yük ile beraber robot tırmanma, koşu, atlama gibi aktiviteleri gerçekleştirebiliyor.

Spot tamamen elektrikli olarak çalışıyor ve dolu batarya ile 90 dakika boyunca çalışabiliyor. Spot, Savage’ın elinde farklı şekillerde test edildi. Metal borulardan oluşan tünelde yürümek,köprü altında sürünmek ve merdivenleri çıkmak gibi bir dizi testten Spot başarıyla çıkıyor.

Eğlenceli videoda Adam Savage ayrıca robotla gerçek bir köpekle konuşur gibi muhabbet ediyor. İlerleyen yıllarda robotların hayatımızda çok daha aktif bir şekilde rol alması bekleniyor. Spot’un zorlu arazi koşullarında geçtiği eğitim performansını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum