Yatırım yapmaya başla!

Boston Dynamics’in İnsansı Robotu Atlas Yeni Yetenekler Kazanmaya Devam EdiyorDünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Boston Dynamics, geliştirdiği yeni nesil robotlar ile izleyenleri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Şirket son dönemde özellikle SpotMini ve Atlas ile hazırladığı videolar ile dikkatleri üzerine topluyor.

Boston Dynamics’in YouTube hesabından yayınlanan son video insansı robot Atlas’ın yeni yeteneklerini ortaya koyuyor. Atlas yeni videosunda jimnastik performansı ile yılların akrobatlarına taş çıkartıyor. Şirket bu performans ile ilgili açıklamasında tahmini kontrol modeli adını verdikleri yeni bir mekanizma geliştirdiklerini belirtiyor.

Videoda robotun üst üste başta takla olmak üzere çeşitli akrobatik hareketler sergilediğine tanık oluyoruz. Bu hareketler esnasında robotun herhangi bir şekilde dengesinin bozulmaması ise takdire şayan. Boston Dynamics, Atlas robotunun hareketleri sergileme başarısının insanlardan daha yüksek olduğunu iddia ediyor.

Yine de yapılan her hareketin tam anlamıyla başarılı olmadığına açıklamada yer verilmiş. Atlas’ın akrobatik hareketlerdeki başarı oranının yüzde 80 olduğu belirtiliyor. İnsanlara göre çok daha başarılı olduğu belirtilen Atlas’ın yine de hata yapma payı olduğu görülüyor. İnsansı robot Atlas’ın yeni akrobatik hareketler sergilediği etkileyici performansına videodan tanık olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum