Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bossa ve Yataş’tan Varlık Alımı Açıklaması

KAP üzerinden yapılan açıklamalara göre Bossa 12.600.000 TL, Yataş 85.250.000 TL bedelle taşınmaz varlık alımı yaptı. Detaylar haberde…
Bossa ve Yataş’tan Varlık Alımı Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. Kayseri Develi Belediyesine ait, 492.407 metrekare büyüklüğündeki bir arsayı satın aldı. 12.600.000 TL bedelle satın alınan arsanın ödemesinin nakden yapıldığı ve tapu devrinin tamamlandığı bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, alınan arsada güneş enerjisi santrali yapılmasının planlandığı belirtildi. İşlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine oranı yüzde 0,3 oldu.

Alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı yüzde 3,5, alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 0,5, maddi duran varlıkların net değerine oranı ise yüzde 1,4 olarak açıklandı.

Yataş’tan 85,2 Milyon Liralık Varlık Alımı

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş. yönetim kurulunun 21.11.2022 tarihinde aldığı karar kapsamında, Kayseri Yıldızevler Mahallesi 2411 ada 2 parsel ve 6923 ada 15 parselde yer alan taşınmazların satın alınmasına karar verdi.

İhale sonuçlarına itiraz edilmesi, tapu devir işlemleri gibi satışa mani olabilecek faktörler göz önünde bulundurularak, satın alma işlemi tamamen bitinceye kadar kamuoyuna duyuruların ertelenmesine karar verildiği açıklandı.

Fabrika, arsa ve tarla statüsünde olan taşınmazların toplam alım bedeli 85.250.000 TL olarak belirtildi. İşlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine oranı yüzde 3,83 oldu.

Alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı yüzde 56,91, alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı ise yüzde 2,33 olarak belirlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu