Yatırım yapmaya başla!

Bosna Bankasından 16 Çalışan Türkiye’de Eğitime Geliyor

Bosna Bankasından 16 Çalışan Türkiye’de Eğitime Geliyor

Borsa İstanbul bugünlerde Bosna Bank International’dan (BBI) Türkiye’ye gelecek 16 kişiye eğitim vermeye hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Borsa İstanbul ile BBI arasında geçtiğimiz yıl bilgi ve tecrübe paylaşımına yönelik işbirliği anlaşması imzalanmıştı. İki ülke borsaları arasında imzalanan bu anlaşmanın amacı olaraksa yetkililer yaptıkları açıklamalarda, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımdan yararlanmanın faydalı olacağını düşündüklerini iletmişlerdi. Bu proje kapsamında Bosna’dan 16 kişi Türkiye’ye gelecek. Borsa İstanbul ve Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından açılacak olan özel eğitim programına dahil olacak.

Eğitim üç ay sürecek…

BBI çalışanları toplamda üç aylık bir eğitim sürecinden geçecekler. Bu üç aylık eğitim sürecinin ise ilk ayını Borsa İstanbul’da tamamladıktan sonra geriye kalan iki ayını Kuveyt Türk’te geçirecekler. Borsa İstanbul’un başlattığı eğitim programı ise 8 Şubat ile 4 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Borsa İstanbul yetkililerinin yaptıkları açıklamalar doğrultusunda eğitimin içeriklerinde yer alacak önemli bölümler şöyle sıralandı; Borsa İstanbul Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Endeks ve Veri, Pazarlama ve Satış. Ayrıca BBI çalışanlarına eğitimi MMK uzmanları verecekler.

“Bosna Hersek’in gelişmesine katkı sağlayacak”

Borsa İstanbul Üst Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, gerçekleşecek olan eğitim programıyla ilgili olarak görüşlerini bildirdi. Dinç yaptığı değerlendirmede, düzenlenen programın Bosna Hersek’in gelişimine katkı sağlayacağını düşündüklerini belirterek; böylesine önemli bir eğitim sürecini verecekleri için büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl imzalanan anlaşmanın ilk eğitim sürecinin bugünlerde gerçekleşeceğini belirten Dinç, bilgi ve deneyim aktarımı konusunu oldukça önemsediklerini ifade etti.

“Her iki değerli kurumlar ilerde farklı projelerde yer almak bizi mutlu edecektir”

Bosna Bank International (BBI) Üst Yöneticisi (CEO) Amer Bukvic, geçtiğimiz yıl imzalanan işbirliği anlaşması ve bugünlerde başlayacak olan eğitim programıyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Eğitim sürecinde oldukça önemli deneyimlerin elde edileceğini belirten Bukvic, BBI’nin 16 çalışanının Türkiye’de eğitim sürecinden geçmesini önemsediklerini söyledi. Gelişmeye yönelik atılacak adımların Türkiye finansal kuruluşlarından bağımsız olarak düşünmediklerini belirten Bukvic, Borsa İstanbul ve Kuveyt Türk’ün ilerde farklı projelerde yer almaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

“Bilgi ve tecrübe paylaşımını önemsiyoruz”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, gerçekleşecek olan eğitim süreci ve iki ülke arasındaki işbirliği anlaşmasıyla ilgili olarak görüş bildirdi. Uyan yaptığı değerlendirmede, Kuveyt Türk’ün böylesine önemli bir projenin parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. BBI’dan gelecek olan 16 çalışanı ağırlamaktan dolayı Türkiye adına gurur duyduklarını belirten Uyan, aktarılacak olan bilgi ve tecrübe paylaşımını oldukça önemsediklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum