Paylaşım

Bosch’un Yapay Zeka ile Sunduğu “Sürüş Asistanı” İnanılmaz!

 

Bosch CES 2018 kapsamında tarihinin en gelişmiş projelerinden birini sundu. Yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalışılan program, araç içerisinde sizle sürekli iletişim halinde olan bir yapay zeka sunuyor. Bunu sunabilen firmalar var mı? Evet var. Ancak ayırt etmemiz gereken durum tam olarak Bosch asistan sisteminin ne düzeyde iletişim kurabildiği. Araç içi sesli komut ile yapılacak işlemlere Bosch resmen boyut atlattı.

Alman teknoloji firmasının bir araç için gereken tüm parçaları geliştirme hedefiyle beraber yapay zekada da çok başarılı olmuş diyebiliriz. 30 farklı ülke dil ve aksanını anlayabilen asistan sistem, öğrenebilir özelliği de taşıyor. Videonun sonlarına doğru araç kullanan bir kişi arama yapmak için isim söylüyor. Karşılığında söylediğiniz isimde birden fazla kişi olduğunu ve hangisini araması gerektiğini soruyor. Yani telefon rehberinizde 7 tane Onur veya 3 tane Çağrı ismi varsa aralarından seçim yaptırabiliyorsunuz.

Sistem sizi o kadar güzel ezberliyor ki bazı zamanlar sizden önce önerilerde bulunabiliyor. Konum ve saat bilgilerini sürekli analiz ederek kayıt altına alıyor. 30 ayrı dili algılayabilen Bosch sistem, farklı 9 erkek ve 44 kadın ses tonunda konuşabiliyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur