Yatırım yapmaya başla!

Bosch’un Motosiklet Güvenliğine Yönelik Geliştirdiği “Uzay İticileri”Araç sınıflarında genelde güvensiz olarak görülen motosikletler, son 10 yılda inanılmaz gelişim gösterdi. Dört tekerlekli araçlara sunulan kritik güvenlik önlem paketleri, motosikletler için de verilmekte. ABS fren sistemini buna örnek verebiliriz. Son nesil üretilen motosikletler de ani durma eğiliminde kızaklamıyor. Yapılan çalışmalar neticesinde anti block system üzerine TC (tracking control), yani anti patinaj özelliği getirildi.

Bildiğimiz kadarıyla büyük boyutlu gezi motosikletlerine hava yastığı da koyuluyor.  Kulağa hoş gelen güvenlik paketlerinden sonra sizlere Bosch’un yine TC üzerinden geliştirdiği “uzay iticisi” sisteminden bahsedelim.

Yapılan testlerde olduğu gibi dönüş sırasında beklenmedik şekilde arka tekeriniz kayıyor! Alman şirketin yeni anti block sistemi burada devreye girerek, basınçlı gazla sizi yörüngenize sokuyor.

Temel olarak uzay iticisinin mekanizmasında hava yastığını şişiren öğeler bulunuyor. Bakıldığında çok mantıklı gelen bu sistem, acaba motosiklet gövdesiyle yer arasında az bir mesafe kaldığında da çalışıyor mu? Diğer taraftan zaten uzay iticileri arka lastiğin kayma eğiliminde otomatik devreye giriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum