Yatırım yapmaya başla!

Bosch’tan Ev Aletleri Patlayabilir Uyarısı!

Bosch ev aletler patlayabilir mi? Beyaz eşya devi, üretmiş olduğu bazı sınırlı sayıdaki eski ev aletleri için patlama riski olduğunu belirtti. Şirketin sitesinde yer alan bu uyarıda özellikle de gazlı fırınlar ve ocakların patlama riski taşıdıklarını açıkladı.
Bosch’tan Ev Aletleri Patlayabilir Uyarısı!

1886 yılından itibaren Almanya merkezli dev bir firma olarak görev yapan Bosch, üretmiş olduğu beyaz eşyalarda da köklü tarihinden gelen deneyimi yansıtmayı başarıyordu. Fakat Alman devinin resmi sitesinden yapılan “Gazlı fırınlar ve ocaklar için potansiyel patlama riski” uyarısı yüreğimizi ağzımıza getirdi.

Markanın geçmiş tarihte üretmiş olduğu bazı gazlı fırınları ve ocakları kapsayan bu uyarı, geçtiğimiz yıl elde patlayan Samsung Galaxy Note 7 modelini akıllara getirdi. Ancak Boch’un yapmış olduğu açıklamada; “bazı nadir durumlarda gerçekleşebilecek gaz sızıntıları sonucunda patlama riskinin ortaya çıkabileceği” ibaresi biraz da olsa kullanıcıların yüreğine su serpti.

Türkiye’de Hangi Modelleri Kapsıyor?

Türkiye'de Hangi Modelleri Kapsıyor?Bosch firmasının “ÖNEMLİ YENİ GÜVENLİK BİLDİRİMİ” başlığıyla yayınlanan uyarıda; 2009 yılının Ocak ayı ve 2011 yılının Ekim ayına kadar üretilmiş Solo Gazlı Fırınlar, Ankastre Gazlı Ocaklar, LPG’li Set Üstü Ocaklar’ı kapsıyor.

Ayrıca 2004 Ocak’ı ve 2011 Ekim’i arasında üretilen Doğalgazlı Set Üstü Ocaklar’ın da kapsama dahilinde olduğu belirtildi.

Aynı tarihlerde; 2004 yılın Ocak ayından 2011 Ekim’ine kadar gaz dönüşüm işleminin uygulandığı bütün gazlı pişiricilerin de kapsama dahil olduğu aktarıldı. Peki, bu uyarı Türkiye’de hangi modelleri kapsıyor?

Bosch UyarıAçıklamanın devamında ise Türkiye’de; Ocak 2009 ve Ekim 2011 tarihleri arasında üretilen Solo Gazlı Fırın, Ankastre Gazlı Ocak ve LPG’li Set Üstü Ocak ile birlikte, Ocak 2004 ve Ekim 2011 yıllarında üretilmiş Doğalgazlı Set Üstü Ocak’ların da kampanya kapsamındaki cihazlar oldukları dile getirildi.

Patlama Riskinin Temel Sebebi Nedir?

Patlama Riskinin Temel Sebebi Nedir?Yukarıda saymış olduğumuz eşyaların daha sonradan takılan gaz bağlantı parçasında bazı gaz sızıntılarının gerçekleşebileceği belirtiliyor. Son derece nadir görülen bir durum olmasına rağmen, patlama riskini ortaya çıkarabileceği ve yetkili servis arandığı takdirde, servis teknisyenin sorunlu parçaları “ücretsiz” olarak değiştireceği belirtiliyor.

Bosch Ev Aletleri UyarısıKullanıcıların evlerinde parça değişiminin gerçekleştireceği ve yeni parçaların sorunu kökten çözeceği de aktarılıyor.  Ayrıca kontrol edilemeyen bir şekilde gerçekleşebilecek bir gaz sızıntısından dolayı, “parça değişimi yapılana kadar bu aletlerin kullanılmaması” gerektiği de Bosch tarafından yapılan uyarıda yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum