Yatırım yapmaya başla!

Bosch, Araçlarda 3D Gösterge Paneli ile Yeni Bir Dönemi Başlatıyor!!

Bosch, araç teknolojilerinde farklılaştırmayı bırakmıyor ve şimdi de 3D gösterge panelleri üzerinde çalışıyor.
Bosch, Araçlarda 3D Gösterge Paneli ile Yeni Bir Dönemi Başlatıyor!!

Bosch’un şu anda kaç alana birden çalıştığını ve kaçında lider olduğunu sayamayacağız. Alman firma otomobillerden, ev eşyalarına kadar her yerde karşımızda. Ağustos ayında ilk olarak haberi verilen 3D gösterge panellerinin nasıl bir türde olacağı söylendi. “İnsan-Makina arayüzü” adında yeni bir saha atılımı yapan Bosch, güvenlik açısından çok işe yarar olacağını söyledi.

Bosch’un multimedya geliştirme birimi tarafından ortaya çıkartılan 3D Gösterge Paneli, genel olarak sürücüyü izleme üzerine kurulu olacak. Çizilen dijital resimlerde de belli olduğu gibi yeni bir sanal ortam için gelişmeler yapılıyor. İşte detaylar;

Aracın gösterge paneli, araç sistem kameralarından alınan görüntüleri 3D olarak gösterecek.

Bosch Car Multimedia Başkanı Dr. Steffen Berns, “Ekranın alan derinliği, bir yardım sisteminden veya trafik sıkışıklığı uyarısından olsun, sürücülerin önemli görsel bilgileri daha hızlı bir şekilde kavrayabilmesi anlamına geliyor. Ekrandan dışarı atılan görünen uyarılar çok daha açık ve net.” şeklinde sistem hakkında açıklama yaptı.

Mesela bir aracın arka görüş kamerasından alınan görüntüler 3 boyutlu şekle getirilecek. Kullanıcı, aracını park ederken cisimleri daha net şekilde algılamış olacak. Çeşitli engellerin aşımı ve tespit edilmesi kolay bir hale gelecek. Bosch, 3D gösterge panelinin tamamen özerk sürüş araçlarda etkileşim için çok faydalı olacağını bildiriyor.

Berns, “Ekranlar, sürücülerin bireysel ihtiyaçlarını daha iyi tahmin edebilecek etkileşimli sistemler haline geliyor. Burada Bosch için büyük bir iş potansiyeli var.” dedi.

İnsan-Makina arayüzü adı verilen sistem hakkında çok bir detay verilmese de mantığını biraz da olsa anlıyoruz. Bosch’un 3G paneli özerk tekniğine sahip bir aracın kameralarına bağlı olarak, çevreden alınan görüntüleri çok hızlı bir şekilde, anlaşılır şekillerle sürücülere anlatılacak.

İleride bir yaya geçitinin olduğu veya tehlike araz edecek cisimleri çok net şekilde sanal bir ortama taşınması, güvenlik açısından da kulağa hoş geliyor. Sürücüler gözlerini hiç yoldan ayırmadan veya gözlerini bir durumu belirlemek için yormadan, her şey en net şekilde önüne getirilecek. Bize kalırsa Bosch bunu sadece gösterge panelleri için değil, araç içi eğlence sistemine de dahil edecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum