Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boru Şirketinden Milyon Dolarlık Yatırım Kararı

Hisselerine uygulanan tedbir kararının olumsuz etkilerini silmeye çalışan Kuzey Boru, hem yeni sözleşmeler imzalıyor hem de yatırım kararları alıyor.
Boru Şirketinden Milyon Dolarlık Yatırım Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son ayında halka arz olan Kuzey Boru A.Ş., kapasite artırımına yönelik yatırım kararını duyurdu. Peki, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirketin hisseleri ne durumda?

Şirket tarafından yapılan açıklamada kapasite artırımına yönelik yatırım kapsamında 7 milyon dolar tutarında yatırım kararı alındığı belirtildi.

Üst yapı ürün grubu için 3 milyon 400 bin dolar, alt yapı ürün grubu için ise 3 bin 600 dolar tutarında yatırım yapılacağı bilgisi verildi. Yapılacak yatırımların kapasiteye etkisinin PPR Ek Parça üretiminde yüzde 100, PE boru üretiminde yüzde 18 ve Koruge Boru üretiminde yüzde 14 olması beklendiği not edildi.

Yeni yılda tavan hareketleri ile yatırımcıyı sevindiren KBORU hisselerine, Ocak ayında tedbir gelmişti. Bugün açılışı 155,80 TL’den yapan hisseler gün içinde 166,60 TL’ye kadar tırmandı.

Kuzey Boru Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler 157,1 TL’den işlem gördü. Hisseler haftalık bazda yüzde 7’ye yakın değer kaybetti. Kuzey Boru, Şubat ayında dijital teknoloji alanında yatırım kararı almıştı. Söz konusu proje için 500 bin dolar kaynak ayrılmasına karar verilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.