Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsaya Yeni Bir Şirket Daha Geliyor: Şeker Yatırım

Borsada halka arz rüzgarı devam ediyor. Yeni adım Şekerbank’tan geldi. Şeker Yatırım Menkul Değerler halka arz olacak. İşte detaylar;
Borsaya Yeni Bir Şirket Daha Geliyor: Şeker Yatırım
HABER GİRİŞ

Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada iştiraki olan Şeker Yatırım Menkul Değerler’in halka arz sürecinin başlatıldığını duyurdu. Şeker Yatırım için toplam 50.000.000 adet payın satışa sunulması planlanıyor. Halka arz sürecine Şeker Yatırım’ın kendisi liderlik edecek.

Halka arzda payların 20.000.000 adedi sermaye artışı, 30.000.000 adedi ise ortak satışı yoluyla satılacak. Halka açıklık oranının ise yüzde 35,71 olması planlanıyor.

Banka tarafından yapılan açıklamada Yönetim Kurulu kararları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’a 18.04.2023 tarihinde başvuru yapıldığı ifade edildi.

Son dönemde halka arz olan şirket sayısı hızla arttı. Koza Polyester ve CVK Maden şirketlerinin halka arzına gelen yoğun talebin ardından asıl damgayı Europower Enerji vurdu. Europower Enerji’nin halka arzına 2.240.284 ile rekor katılım geldi.

Şeker Yatırım Hakkında Bilgiler

Şeker Yatırım Menkul Değerler, 1996 tarihinde Şekerbank T.A.Ş tarafından kuruldu. Şirketin Genel Müdürlüğü İstanbul’da yer alıyor. Biri Ankara’da diğeri İzmir’de olmak üzere 2 farklı şubesi bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

İşlem aracılığı, portföy aracılığı, bireysel portföy yöneticiliği, yatırım danışmanlığı, aracılık yüklenimi suretiyle halka arza aracılık faaliyeti, sınırlı saklama hizmeti ve genel saklama hizmeti gibi hizmetler veriyor.

Şirket aracı kurum faaliyetlerinde, güvenilir, istikrarlı, yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yatırım ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırarak lider bir yatırım kuruluşu olmayı amaçladığını ifade ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.