Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsaya Bir Şirket Daha Geliyor! Meka Beton Halka Arz Olacak

Halka arz rüzgarı devam ediyor. Meka Beton SPK’ya taslak izahnamesini sundu. Şirket hangi alanda faaliyet gösteriyor? İşte detaylar;
Borsaya Bir Şirket Daha Geliyor! Meka Beton Halka Arz Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. halka arz için hazırlıklara başladı. Şirket Sermaye Piyasası Kurulu’na taslak izahnamesini göndererek halka arz için düğmeye bastı. Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş’nin liderlik edeceği halka arzda 15.900.000 adet payın satışı düşünülüyor.

Süreçte satılacak payların 12.500.000 adedi sermaye artışı yolu ile, 3.400.000 adedi ise ortak satışı yolu ile satışa sunulacak.

Halka arzın başarıyla tamamlanması durumunda halka açıklık oranı yüzde 25,44 seviyesinde olacak. Şirketin paylarında 20 gün boyunca günlük alım emri işlemleri gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Eşit dağıtım yöntemi ile yapılacak halka arzdan elde edilecek gelirin yüzde 42 – yüzde 45’i yatırım harcamaları için, yüzde 10 – yüzde 16’sı yenilenebilir enerji yatırımları ve Ar-Ge Ür-Ge için, yüzde 42 – yüzde 45’i işletme sermayesinin finansmanı için kullanılacak.

Şirket Hakkında Bilgiler

1987’den beri agrega ve beton endüstrisinde hizmet veren Meka, Kırma Eleme Tesisi ve Beton santralleri ile çözümler tasarlıyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket sabit, mobil, kompakt ve konteyner tip beton santralleri, beton yol çözümleri, ön dökümlü beton uygulamaları, geri dönüşüm sistemleri ve fiber dozajlama ekipmanları üretiyor.

Yıllık 200 adet beton santrali üretme kapasitesine sahip olan Meka, gelecek 5 yıl içinde 500 adet kapasiteye ulaşmayı hedefliyor.

Resmi sitesinde yer alan referanslar arasında Hochtief, Fluor, Enka, Strabag, LafargeHolcim, Cemex and Heidelberg Cement gibi sektörde bilinen şirketler yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.