Yatırım yapmaya başla!

Borsadan Günlük Para Kazanılır mı? Kazanan Var mı?

Borsadan Günlük Para Kazanılır mı? Kazanan Var mı?

Günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri olan para herkes için oldukça önemli yere sahiptir. Çünkü yokluğunda hem maddi hem de manevi olarak yoksunluk hisse yaratmaktadır. Bu nedenle bireyler gereksinimlerini karşılamak amacıyla çalışıp kazandıkları veya biriktirdikleri paraların miktarını artırma yolları aramaktadır. Bu kapsamda alternatiflerin arasında bulunan borsa piyasası akıllara gelmektedir. Piyasanın yasal oluşu, işlemlerin güvenilir ve kazançlı şekillerde gerçekleştirilmesi tercih sebebidir. Bu doğrultuda kazançların vade süreleri yatırımcıların arasında değişmektedir. Bazıları kısa bazıları ise orta ve uzun vadede birikimlerini ciddi anlamda değerlendirebilmektedir.

Birikimlerin değerlendirilmesi için bugüne kadar çok sayıda yöntem denenmiştir. Eski sayılan borsa yatırımı yaparak para kazanmak yöntemi günümüzde bir hayli popülerdir. Bunun sebebi yatırımcıların eskiye nazaran işlemlerini daha bilinçli bir şekilde gerçekleştiriyor olmasıdır. Böylelikle kayıplar yerini kazanca bırakmaktadır. Fakat bunun için gerçekten borsa bilginizin minimum düzeyde, başarılı yatırımcılarla eş değer olması gerekiyor. Bu konuda aracı kurumu denilen borsa faaliyetlerinde aracılık görevi üstlenen kurumların eğitimlerinden faydalanmanızı öneririz. Eğitimler sayesinde edineceğiniz bilgiler, kazanacağınız deneyimler para kazanmanız konusunda yardımcı olacaktır. Bu süreçte bıkmadan, usanmadan kendi taktiklerinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

Peki, borsadan günlük para kazanılır mı, kazanan var mı gelin hep birlikte cevaplandıralım:

Borsadan Günlük Para Kazanılır mı?

Borsadan Günlük Para Kazanılır mı?Borsadan günlük para kazanmak elbette ki mümkündür. Fakat orta ve uzun vadeli işlemlere göre daha zordur. Bunun sebebi piyasaya kısa vadede katılımcılar veya diğer kişiler tarafından müdahale edilebilmesidir. Bu nedenle kesin gözü ile bakılan pozisyonlardan dahi zarar edilmesi söz konusudur. Bu yüzden çoğu kişi günlük işlemlerdense daha çok orta veya uzun vadeli alım – satım sürecini tercih etmektedir. Çünkü bu süreçte piyasaya müdahale edilememektedir. Riskler zamana yayıldığı için var olan tehlikeler kolaylıkla önlenebilmektedir. Piyasadaki riskleri önlemek için iyi bir borsacı olmanız gerekiyor. İyi bir borsacı olmak hakkında detaylı bilgiler için burayı tıklayın. Krizleri önceden görmeniz, önlemek için ne yapmanız gerektiği hakkında fikir yürütebilmeniz oldukça önemlidir. Krizleri yönetemediğiniz takdirde paralarınızı da doğru yönlendirememiş olursunuz.

Haliyle kar yerine zarar edersiniz. Bu nedenle öncelikle piyasaya giriş yapmadan borsa yatırımı yapıp yapmaya hazır olup olmadığınıza arar vermemlisiniz. Bunun için gelişmiş sanal borsa oyunlarından veya deneme hesaplarından faydalanmalısınız. Bu hesaplar sayesinde sanal borsa deneyimi yaşarken, bir yandan da tecrübe kazanırsınız. Biliyorsunuz ki insanları tecrübeler olgunlaştırmaktadır ve daha doğru kararlar almasını sağlamaktadır. Aynı durum borsa için de geçerlidir. Belli bir piyasa tecrübesine sahip olan kişiler işlemlerini daha bilinçli olarak yürütmektedir. Ve sonucundan beklentilerini karşılamaktadır.

Günlük para kazanma işlemi borsada zor olmasının nedenlerinden biri de piyasanın karmaşık yapıda, fiyatların ise anlık değişiyor olmasıdır. Bu yüzden alım – satımların yürütülmesi konusu önemlidir. Paranın hangi enstrümana yatırılacağı, hangi zamanlarda yatırım yapılacağı, hangi fiyat seviyelerinden işlemlerin gerçekleştirileceği karar verilmesi gereken önemli konulardır. Günlük getiri sağlamak için bu soruların yanıtlarını beklentilerinize göre yanıtlamanız gerekiyor. Buna göre en uygun seviyelerden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz şarttır. Fakat bu anlamda, aldığınız kararın doğruluğunu veya yanlışlığını, kısacası beklentinizi karşılayıp karşılamayacağını da tespit etmelisiniz. Olumsuz sinyal aldığınız pozisyondan kaçınmalısınız. Avantajlı bulduğunuz pozisyonları ise ek alımlarda bulunarak değerlendirmelisiniz.

Bir pozisyonun beklentinizi karşılayıp karşılamayacağınız anlamak için piyasa takibi ve fiyat analizinde bulunmanız gerekiyor. Takip işlemlerini, geliştirilen programlardan, finans sitelerinden ve ekonomik takvim verileri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Analizleri ise borsa işlem platformları aracılığıyla yaparsınız. Borsada teknik ve temel olmak üzere farklı özelliklere sahip olan 2 analiz yöntemi bulunmaktadır. Bu analizler farklı konulara değinerek pozisyonların avantaj veya dezavantaj sağlayacağı yönünde yatırımcılara sinyaller göndermektedir. Elbette ki beklentiye göre sinyaller değişecektir. Örneğin, kimi 5 pip getiri için olumlu sinyal alırken kimi ise 50 pip kar için olumsuz sinyaller almaktadır. Bunun sebebi trendin yükselme ve geri çekilmesi ile alakalıdır.

Borsanın en avantajlı özelliği olan açığa satış işlemi kesinlikle yatırımcılar için fırsattır. Bu özellik yalnızca a grubu senetleri üzerinde kullanılır. Bu nedenle şanslı olan yatırımcılar bu gruptaki ürünleri alım – satımda bulunanlardır. Bu ürünler diğerlerine göre daha fazla risk içerir. Bunun nedeni spekülatif hareketlerden kolaylıkla etkilenmeleridir. Fiyatlar yükseleceği halde düşüş trendine girebilmektedir. Ya da tam tersi düşmesi gerekirken yükselişe geçebilmektedir. Bunların hepsi anlık olarak yaşandığı için tahmin edilmesi pekte kolay değildir. Kesinlikle belli bir borsa bilgi birikimine ve deneyimine sahip olmak gerekir. Buna göre avantajlı özellik hedeflere yönelik kullanılarak beklentiler karşılanabilir.

Açığa satış işlem özelliğinde piyasada düşerken de yükselirken de kazanç sağlanabilmektedir. Bunun için eğilim yönlerinin doğru bir şekilde tahmin edilmesi gerekiyor. Gerisi kolaydır. Mantığına göre hareket ettiğinizde sorun yaşamadan birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Şöyle ki eğer hisse senetlerinin değerinde ileride düşüş sezdiniz, bir başkasının portföyünde olan senedi aracı kurumu vasıtasıyla ödünç alarak satış işlemi başlatırsınız. Böylece doğru tahminde bulunmuşsanız kar, bulunmamış ise zarar edersiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bu yazıyı okumanızı öneririm. Örnekli açıklamalar sayesinde bu konuyu daha net bir şekilde anlayabilir, birikimlerinizi değerlendirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, borsa sabır işidir ve kısa vade günlük olarak kazanç sağlamak için tüm konulara hakim olmanız gerekir. Kararları anlık olarak almak çoğu zaman zarar edilmesine neden olur. Bu nedenle genellikle üzerine düşünülerek, ayrıntılar hesaba katılarak işlemler yapılır. Bu işlemlerin kısa sürede düşünülmesi gerektiği için bilgi ve deneyimin çok iyi olması gerekir. Böylelikle başarı yakalanabilir. Bunun için kısa vadeli yatırımlardaki püf noktaları öğrenmelisiniz. Borsada kısa vadede kazanılır mı adlı yazımızı okuyarak detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ya da bu konuların hepsini aracı kurumlarının uzmanları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Borsadan Günlük Kazanan Var mı?

Borsadan Günlük Kazanan Var mı?Borsadan günlük kazanan yatırımcılar vardır. Fakat bu gerçekten de risklidir. Yatırım araçlarının değerlerinde yaşanan değişmeleri tahmin etmek her zaman için kolay değildir. Profesyonel yatırımcıların dahi bazı durumda değişmeleri yorumlayamadıkları görülür. Sonucu yorumlanamayan her pozisyon risklidir. Bu yüzden ya risk alıp yatırım işlemlerinde bulunmalısınız ya da hiç günlük işlemlere girişmemelisiniz. Özellikle kriz dönemleri günlük kazanımlarda etkili sonuçların elde edilmesini mümkün kılmaktadır. Buna örnek olarak George Soros’un 1 günde tam 1,1 milyar dolar kazanmıştır ve “İngiliz Bankalarını Soyan Adam” unvanına layık görülmüştür.

Finans piyasalarında başarının sırrı bilgi ve deneyime bağlı olsa da bunun dışında da konular bulunur. Örneğin, yatırım psikolojisi, şans gibi faktörlerde alım – satım işlemlerini etkilemektedir. Kısa vadeli olarak yatırım yapıyorsanız özellikle psikolojik anlamda güçlü olmalısınız. Kaybetme korkusuyla işlemlerinizi yaparsanız, yatırımlarınızı doğru bir şekilde yürütemezsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken demo hesaplarda kendinizi tanımaktır ve işlemlerinizi uzun vadeye yaymaktır. Zaman içinde kazandığınız deneyimler, edindiğiniz bilgiler sayesinde yatırımlarınızı daha kısa süreye indirebilirsiniz. Bunun için alıştırmalarınızdaki sonuçları önemseyin ve hata yaptığınızda nasıl telafi edilir öğrenin. İşlemler güncel fiyat değişimleri üzerinden yapıldığı için bu konuları uzmanlara sorarak öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak, borsadan günlük yerine uzun vadede kazanç sağlamak hem daha karlıdır hem de daha güvenilirdir. Çünkü riskler büyük bir ölçüde zamana yayılmıştır. Kontrol edilmesi daha kolaydır. Bunun için yapılması gereken iyi bir borsa bilgisi ve deneyimine sahip olmaktır. Böylece her türlü değişkenler kontrol altına alınabilmektedir. Bu konuda bilhassa sanal hesapların yeri yadsınamayacak kadar mühimdir. Çünkü gerek piyasanın tanınmasında gerekse de mantığının kavranmasında son derece etkilidir. Bu yüzden gerçek hesap açılmadan önce demo hesaplarda pratiklik kazanmalısınız. Sistemin işleyişini çözmelisiniz. Başarılı yatırımcıların seviyesine geldiğinizde gerçek hesap açtırabilir, birikimlerinizden ciddi anlamda ek getirilere sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum