Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Gıda Şirketi Birleşme Duyurusunda Bulundu

Kervan Gıda tarafından yapılan açıklamada, bağlı bulunan ortaklıkların kolaylaştırılmış usulde birleştiği belirtildi. Detaylar şöyle...
Borsadaki Gıda Şirketi Birleşme Duyurusunda Bulundu
HABER GİRİŞ

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD) tarafından şirket bünyesindeki bağlı ortaklıklara ilişkin birleşme duyurusu yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada kolaylaştırılmış usulde birleşmenin tescil edildiği belirtildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklıkları Dünya93 Dış Ticaret A.Ş.’yi ve Sistem Pazarlama A.Ş.’yi “Devralma Yoluyla Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme” işlemine ilişkin tescil işlemi 22.12.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş ve 27.12.2023 tarih ve 10988 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Birleşme işlemi sonucunda devrolan Dünya93 Dış Ticaret A.Ş. ve Sistem Pazarlama A.Ş.’nin Türk Ticaret Kanunu’na istinaden infisah ettiği belirtildi. Şirketin hisseleri son günlerde borsada kayıplarını artırıyor.

KRVGD hisseleri Ağustos ayında 29 TL ile rekor seviyeye ulaşmıştı. Takip eden günlerde hissedeki kayıplar arttı ve fiyat 19 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın