Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Beyaz Eşya Devinden Beklenti Üstü Net Kar!

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bilançosunu paylaştı. Şirket karını artırırken borçlarını ödemeyi başardı. İşte detaylar;
Borsadaki Beyaz Eşya Devinden Beklenti Üstü Net Kar!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören ve yatırımcıların yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret (VESBE), finansal sonuçlarını paylaştı. Şirketin bilançosundaki rakamlar oldukça pozitif geldi. 2023’ün ilk 9 ayındaki net kar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 144 arttı ve 3,5 milyar TL olarak geldi.

Yılın üçüncü çeyreğinde 2,5 milyar TL net kar elde eden VESBE, 2022’nin son üçüncü çeyreğindeki net kar 173,4 milyon TL düzeyindeydi.

Borsadaki Beyaz Eşya Devinden Beklenti Üstü Net Kar!Kaynak: Fintables

2023’ün ilk 9 ayında satışlar yüzde 63 artışla 34,5 milyar TL’ye, brüt kar yüzde 90 artışla 7,3 milyar TL’ye, esas faaliyet karı ise yüzde 223 artışla 4 milyar TL’ye çıktı. Aynı dönemde FAVÖK yüzde 119 yükselerek 5,6 milyar TL’ye ulaştı.

Çeyreksel bazda bakıldığında şirketin dönen varlıkları yüzde 8, duran varlıkları yüzde 7 arttı. Finansal borçlar yüzde 29, net borç yüzde 31 azaldı. Özkaynaklar yüzde 37 artışla 9,6 milyar TL düzeyine çıktı.

GCM Yatırım Banner

VESBE, günlük yüzde 2,5 artışla kapanışını 18 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 4,6, aylık yüzde 9,7 ve yıllık yüzde 90 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın