Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Halka Arz Rüzgarı Sürüyor! Gıpta Ofis Düğmeye Bastı

Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler halka arz için adeta sıraya girmiş durumda. Gıpta Ofis’ten halka arz haberi geldi. İşte detaylar;
Borsada Halka Arz Rüzgarı Sürüyor! Gıpta Ofis Düğmeye Bastı
HABER GİRİŞ

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat San. A.Ş. halka arz için kolları sıvadı. Şirket taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunarak halka arz sürecine başladı. Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin liderlik edeceği halka arzda 40.000.000 adet payın satışı düşünülüyor.

Satışı yapılacak payların 32.000.000 adedi sermaye artışı yolu ile 8.000.000 adedi ise ortak satışı yolu ile gerçekleşecek.

Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması durumunda halka açıklık oranı yüzde 30,3 oranında olacak. Şirket, 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlıyor.

Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek süreçte ardan sağlanacak gelirlerin yüzde 35 – 40’ı çeşitli yatırımlar ve kapasite artışı, yüzde 20 – 30’u finansal borçların ödenmesi, yüzde 15’i teknoloji yatırımı, yüzde 40 – 45’i ise işletme sermayesinin finansmanı amacıyla kullanılacak.

Halka arzın 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hakkında Önemli Bilgiler

1984 yılında kurulan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri, 1990 yılında kendi ürünlerini üretmeye başladı.

Kağıt ürünler alanında Türkiye’de bir dev haline gelen şirket 2002’de hem hacimsel hem de ciro anlamında Türkiye’nin en büyük defter üreticisi haline geldi.

Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan şirket, zamanla hediye, mücevher kutuları ve kağıt çanta üretimlerine de başladı.

Ana faaliyet alanı kırtasiye, promosyon ve ambalaj üretimi olan şirketin ürünleri iç pazarda 10.000’den fazla kırtasiye satış noktasında yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.