Yatırım yapmaya başla!

Yatırımcılar Borsa Yükselirse Bitcoin’in Düşeceğine İnanıyor

Bitcoin fiyatlarının ne yönde ilerleyeceği konusunda farklı görüşler yayılmaya devam ediyor. İşte Wall Street'in ilk bitcoin analistinin düşünceleri;
Yatırımcılar Borsa Yükselirse Bitcoin’in Düşeceğine İnanıyor

Bitcoin fiyatları ile ilgili farklı görüşler ve stratejiler duyulmaya devam ediyor. Bir grup yatırımcının borsa ile bitcoinin ters korelasyona sahip olduğunu düşünüyorlar. Yani borsaların toparlanmasıyla bitcoin fiyatlarının düşmeye başlayacağına inanılıyor. Wall Street’in ilk bitcoin analisti ve DataTrek Research kurucularından olan Nick Colas bu düşünceyi dile getirerek dikkat çekiyor.

Colas, birçok yatırımcının borsa yükselirse bitcoin düşer mantığıyla hareket ettiğini söylüyor ve bunu kanıtlayan yorumlar yapıyor.

Oldukça popüler olan bitcoin – borsa stratejisini açıklayan Nick Colas, geçen yılın başlangıcına kadar uzanan süreyi analiz ediyor ve korelasyon ile ilgili farklı görüşler ortaya atıyor. Şubat ayının başından sonuna kadar geçen sürede korelasyonun gerçeğe yakın hareket ettiğini dile getiriyor. Hisse senetleri düştükçe, bitcoinin de düştüğünü söylüyor.

Colas, Şubat ayında bitcoinin hisse senetlerine benzer şekilde düşüş gösterdiğini belirtiyor; ama yükseliş için aynı yorumu yapamıyor.

Nick Colas Bitcoin - Hisse Senedi Korelasyonu

Yani hisse senetlerinin yeniden yükselişe geçtiği dönemde, bitcoinin aynı tepkileri göstermediğini dile getiriyor. Aynı zamanda insanların internette bitcoin ile ilgili yaptığı aramaların sayısı arttıkça bitcoinin de değer kazandığına dikkat çekiyor. Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi Google’de bitcoin aramaları ilk sıraya yerleşmiş ve diğerlerini açık ara farkla geride bırakmıştı.

Analist bitcoin fiyatlarını etkileyen bir diğer durumun ise Amazon gibi büyük perakendecilerin, ödeme için sanal para kullanılabileceğine dair yaptığı açıklamalar olduğunu söylüyor.

Büyük Perakendeciler Bitcoini Yükseltebilir

Wall Street’in ilk analisti olması nedeniyle Nick Colas’ın açıklamaları dikkat çekmeyi başardı. Üstelik dediklerini kanıtlayan bulgulara da sahip olması, yatırımcılar için iyi ve basit bir stratejinin kapılarını aralamış oldu. Kısa vadede bir artış görmediğini belirten Colas, fiyatların ayı piyasasından da uzak olduğunu düşünüyor. 2018 yılında bitcoinin ortalama 14 bin dolar seviyelerinde gezebileceğini düşünüyor ve insanların tepkilerinin izlenmesi gerektiğini savunuyor.

Bitcoin fiyatlarındaki son duruma göz attığımızda; yüzde 2,21 oranında yükselişle 10 bin 804 dolardan alıcı bulduğunu görüyoruz.

Bitcoin 10 Bin 804 Dolar

Bitcoinin son 24 saatlik işlem hacmi 7 milyar doların üzerindeyken, piyasa değeri 182,5 milyarın üzerinde seyrediyor. Gün içinde en yüksek 10 bin 880 dolar sınırına ulaşan bitcoin, gün boyu yükseliş kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum