Yatırım yapmaya başla!

Borsa Tecrübesi Nasıl Kazanılır? Kazanmak için Ne Yapmalı?

Borsa Tecrübesi Nasıl Kazanılır? Kazanmak için Ne Yapmalı?

Tecrübe, hayatta başarılı olmayı, hata yapmamayı sağlayan bir özelliktir. İnsanlar kazandıkları tecrübeler sayesinde görmüş geçirmiş oldukları olaylar sonucunda gelecekte karşılarına çıkacak dertleri kolaylıkla çözebilmektedir. Bu nedenle deneyim önemlidir. Sadece hayatta değil borsa piyasasında da önemli yere sahip olan tecrübenin varlığıyla kişiler birikimlerini ciddi anlamda değerlendirmektedir. Bunun için detaylı değil, belli bir tecrübeye sahip olmak bile yetmektedir.

Borsa tecrübesi deneme veya sanal borsa oyunları üzerinden kazanılmaktadır. Bu anlamda gerek demo hesaplar gerekse de sanal oyunların birbirinden farkı yoktur. Bu uygulamalar sayesinde gerçek piyasa koşulları altında, borsa işlemi yaparsınız. Bu işlemler sanal para ile yapılır. Böylece gerçek paralar risk altına atılmaz. Kayıpla karşılaşılsa dahi hesapta yüklü olan bakiye düşüş yaşar. Gerçek olmayan para üzerinden işlem yapıldığı için sanal olarak deneyim yaşamak daha mantıklıdır. Çünkü gerçek hesapta kazanılan deneyimlerde para kaybetseniz, kendi cebinizden eksilir. Bu yüzden gerçek hesap açtırmadan, deneme hesapları veya sanal borsa oyunları ile tecrübe kazanmalısınız. Böylece piyasaya etkili bir başlangıç yapabilir, birikimlerinizi kısa vadede ciddi anlamda değerlendirebilirsiniz.

Peki, borsa tecrübesi nasıl kazanılır, kazanmak için ne yapmalı, getiri sağlamak için borsada nasıl hareket etmeli gibi soruların yanıtları üzerinde duralım.

Borsa Tecrübesi Nasıl Kazanılır?

Borsa Tecrübesi Nasıl Kazanılır?Hayat boyu çalışarak elde edilen veya direkt babadan kalma birikimlerin değerlendirilmesi için borsayı tercih etmişseniz, piyasa hakkında bilgi ve tecrübeye ihtiyacınız vardır. Borsa bilgisi de deneyimi de aracı kurumu tarafından elde edilir. Kurumların sağlamış olduğu deneme hesaplar veya sanal borsa oyunları sayesi piyasada alım – satım yapabilir deneyim kazanabilirsiniz. Ya da sanal hesaplar aracılığıyla aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Borsada alım – satım nasıl yapılır sorusunun cevabını bizzat kendiniz bu şekilde öğrenebilirsiniz. Bu konuda sanal hesap mı yoksa oyun mu hangisini tercih etmeliyim dediğinizde aralarında fark olmadığını söyleyerek, seçiminizi istediğinizden yana kullanmanızı öneririm.

Borsa tecrübesi çoğunlukla deneme hesapları üzerinden kazanılmaktadır. Bunun sebebi oyun yerine borsanın demo hesaplar aracılığıyla öğrenilmek istenmesidir. Aynı zamanda kurumların ilgi ve alakalarını görmek içindir. Biliyorsunuz ki borsa yatırımı yapmak için aracı kurumu seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi yapabilmeniz içinde kurumu iyi bir şekilde tanımalısınız. Özelliklerini bilmelisiniz. Ancak bu şekilde doğru seçimde bulunabilirsiniz. Böylelikle işlemlerinizi başarılı bir şekilde nasıl sürdürebilirsiniz anlayabilirsiniz. Çünkü tecrübeli olmak hataları azaltmaktadır. Hatalar azaldıkça da elde edilen miktarlar artmaktadır.

Sanal borsa oyunlarıyla piyasada alıştırma yapmanız, deneyim kazanmanız mümkündür. Bu hesapları uygulama geliştiricilerin sayfasından online olarak indirebilirsiniz. Deneme hesaplarını da aracı kurumlarının web siteleri üzerinden internet bağlantılı cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Özellikle günümüzde akıllı telefonlar sayesinde borsa tecrübesi kazanmak daha kolay hale gelmiştir. Çünkü biliyorsunuz ki her daim bilgisayarlarımızı yanımızda taşıyamıyoruz. Ama mobil cihazlarımız sürekli olarak yanımızdadır. Bu imkandan yararlanmak adına işlem platformlarını mobil cihazlara uyumlu nitelikte yapmışlardır. Bu sayede akıllı cihazlarla yatırımlar yürütülmektedir. Deneyimler kazanılmaktadır. Bu nedenle direkt olarak mobil cihazına uygulamaları yükleyebilir, sanal borsa deneyimi yaşayarak piyasanın size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

iPhone ve iPad (iOS İşletim Sistemi) Borsa Uygulamaları Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Android İşletim Sistemi Borsa Uygulamaları Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Borsa Tecrübesi Kazanmak için Ne Yapmalı?

Borsa Tecrübesi Kazanmak için Ne Yapmalı?Borsa tecrübesi kazanmak için yapılması gereken demo veya sanal hesaplar üzerinde bol bol alım – satımda bulunmaktır. Yapılan işlemler sonucunda elbette ki zararla karşılaşılmaktadır. Önemli olan bunun nedenlerini öğrenmektir. Borsanın neden ve nasıl dalgalandığını, yatırım araçlarının değerinin nasıl ve ne şekilde değiştiğini bilirseniz piyasada başarılı olabilirsiniz. Böylelikle birikimlerinizi güzellikle değerlendirebilirsiniz. Bunun için ya deneme ya da sanal hesaplardan birini kullanmalısınız. Alıştırmalarınızı tam manasıyla borsayı öğrenene kadar sürdürmelisiniz. Böylelikle düşlediğiniz kazançları elde edebilir, deneyime kavuşabilirsiniz.

Başarılı yatırımcıların sırrı deneyimlerinde saklıdır. Yüksek oranda tecrübeye sahip olan bir kişi piyasada hangi zamanlar risk var hangi zamanlar yok anlayabilir. Kar getirecek pozisyonların sinyalini alabilir. Böylece beklediği başarıyı gösterebilir. Bu konuda demo hesaplarının yeri gerçekten çok önemlidir. Piyasa takibinden, fiyat analizlerine yatırım enstrümanlarının ilerideki trend yönünü belirlemek için bu noktaları yorumlayabilmek önemlidir. Bu konuda gerekli tecrübeler demo hesap hizmeti sayesinde sağlanır. Böylece yeterli düzeye erişilerek gerçek hesaba geçilir. Yaptığınız alıştırmalara, kazandığınız tecrübelere rağmen borsada başarılı olmayacağınızı düşünüyorsanız da piyasaya giriş yapmazsınız.

Piyasaya girmeden önce bilgilerinizin ve deneyimlerinizin oranını ne kadar artırırsanız, başarılı olma ihtimaliniz de o kadar artacaktır. Çünkü kazançlar bu iki unsurun etkili bir şekilde yönetilmesi ile alakalıdır. Bu unsurlardan birinin eksik birinin fazla olması kişinin başarısız olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle teorik anlamda bilgiler edinirken bir yardan da demo hesaplarda alıştırma yapmalısınız. Böylelikle hem bilgilerinizi pekiştirirsiniz hem de uygulanan yöntemler sayesinde kara ulaşmak için en verimli olduğunuz yolu bulabilirsiniz. Böylece gün geçtikçe kazandığınız miktarları profesyonellerin seviyesine çıkartabilirsiniz.

Para Kazanmak için Borsada Nasıl Hareket Etmeli?

Para Kazanmak için Borsada Nasıl Hareket Etmeli?Para kazanmak borsada herkesin en büyük isteğidir. Bu isteği gerçekleştirmek için bir takım yapmanız gerekenler vardır. Bunlar piyasada nasıl hareket etmeniz gerektiği hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmanızı sağlar. İyi bir borsacı olmak için ne yapmalı sorusunun cevabını öğrenmek için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Bilgi kadar tecrübe faktörü de önemli olan borsada kazanç sağlamak için kesinlikle iyi bir stratejiyle hareket etmek gerekiyor. Bu strateji de bir başka yatırımcıdan alınmış taktik değildir. Tamamen kişinin kendisine yani bakış açısına uygun bir şekilde ürettiği stratejilerdir. Bunun sebebi a kişisinin başarılı olduğu x yöntemi ile b kişisinin aynı yöntemi uygulayarak başarısız olmasıdır. Çünkü bakış açıları değişiktir. Bu da zarar edilmesine neden olur.

Strateji dışında başarılı olmak para kazanmak için planlı olarak hareket etmek gerekir. Beklentiyi belirleyerek, hangi noktalardan alım – satım yapacağına karar vermek borsada önemlidir. Ayrıca ters giden durumlar karşısında beklenmedik kayıplarla karşılaşılmaması, kazanan karın anlık değişime uğrayan fiyatlar karşısında korunması için zarar ve kar limitli seviyeleri belirlenmelidir. Buna göre gerçekleşmesi beklenen durumlara göre a, b, c planı oluşturulmalıdır. Böylelikle karşılaştığınız durumda panik hale düşmezsiniz. Anlık karar vermek durumunda kalmazsınız. Planlı hareket ettiğiniz için birikimlerinizi ciddi anlamda değerlendirebilirsiniz. Tabii ki burada öncelikli koşulun bilgi ve deneyim faktörleri ile alakalı olduğunu bilmelisiniz.

Psikolojik olarak para kazanmaya inanmış olmalısınız. Bu sayede başarılı olma ihtimaliniz artar. Çünkü bildiğiniz gibi başarmak inanmak, bu doğrultuda çalışmalar sürdürmekle başlamıştır. Bu anlamda kesinlikle kendinize güvenmelisiniz. Çevrenizden duyduklarınıza göre hareket etmemelisiniz. İşlemlerinizin sonucu başarısızlıkla sonuçlansa dahi motivasyonunuzu düşürmemelisiniz. Çünkü tam anlamıyla borsa nedir, nasıl oynanır bilmeden, mantığını kavramadan doğru stratejileri bulmakta zorlanabilirsiniz. Belli bir süre geçtikten sonra sanal hesap veya oyunlar yardımıyla kendinizi geliştirebilir, para kazanmak için uygun yöntemleri bulabilirsiniz. Böylelikle başarılı yatırımcılar gibi istediğiniz getirileri kazanabilirsiniz.

Sonuç olarak, sanal borsa oyunları veya hesapları ile iki farklı şekilde borsa deneyimi kazanmak mümkündür. Oyun veya deneme hesabı olmasının hiç farkı yoktur. Her ikisi de eş zamanlı değişen veriler üzerinden gerçek koşullar altında yürütülür. İstediğiniz yolu seçerek borsa deneyimi yaşayabilirsiniz. Borsa eğitimleri genellikle ücretlidir. Fakat ücretsiz eğitimler bulmanızda mümkündür. Burada önemli olan alınan bilgilerin gelecekte işinize yarayacak olmasıdır. Bu yüzden para vermekten kaçınmamalısınız. Tabiri caizse köprüyü geçene kadar ayı demelisiniz. Yeterli miktarda borsa bilgisine ve tecrübesine kavuştuğunuz anda gerçek hesap açtırabilirsiniz. Böylelikle başarılı yatırımcılar gibi işlemlerinizi bilinçli bir şekilde yürütebilir, gün geldiğinde hayal ettiğiniz miktarları kazanabilir hale gelebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum